Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '20

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
11
 

Online Ödemeler Güvenli mi ?

Dünyadaki bir çok ülke dijitalleşmek ve dijital dünyaya ayak uydurmak için çok yoğun çaba sarfediyor.Bu ülkelerin başında da Türkiye geliyor. Türkiye, dijitalleşme alanında girişimcilere,yatırımcılara ve firmalara bu konuda ciddi destekler veriyor.Dijitalleşmenin çok önem taşıdığı bu zamanlarda online ödeme ve bunun nasıl güvenilir kılındığı da bir o kadar önem sarfetmektedir.

Bilindiği üzere pandemininde artan etkisiyle dünyada bir çok insan ödemelerini, online sistemler üzerinden gerçekleştirmeyi tercih ediyor.İnsanlar, yemek siparişi,ev alışverişl,kıyafet alışverişi gibi bir çok temel ihtiyaçlarını oturdukları yerden online ödeme sistemleriyle kolayca gerçekleştirebiliyorlar. Peki Türkiye bu alanda ne kadar güvenli ? Türkiye, dünyadaki bir çok ülkeye oranla bu konuda oldukça güvenli. Nitekim geçtiğimiz günlerde yayınlanan ankette, Türkiye online dolandırıcılıkta dünya ortalamasının 5'te biri seviyesiyle en güvenli ülkelerden biri oldu. Bu konuda Ticaret Bakanlığı'nın,bankaların ve online ödeme şirketlerinin uyguladığı prosedürlerin ve  gerçekleştirdiği yatırımların önemi oldukça fazla.

Bu konuyla alakalı benim insanlarımıza bir tavsiyem olucak. Online ödeme işlemi gerçekleştirdiğiniz sitelerin üzerinde yeşil bir onay işareti var ise, bu sayfanın Ticaret Bakanlığı tarafından güvenli ve onaylı olduğu anlamına gelmektedir.Buna dikkat etmemiz gerekir. En son olarak da insanlarımızın,mağdur olmamaları için en önemli uyarım,kart şifrelerini banka personeli dahil kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir.

 Alperen Burak Ulucan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 26
Kayıt tarihi
: 16.12.20
 
 

Alperen Burak Ulucan, 1996 yılında Ankara'da dünyaya geldi.Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster