Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '19

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
128
 

Onu Seviyor musunuz?

Onu seviyor musunuz?

Duygularınız karışık mı?

İstediğiniz halde Heyecan duymuyor, bir şey hissetmiyor musunuz?

Evliliğinizin veya beraberliğinizin ileriki yıllarında yaşayacağınız bir duygu bu. Durun korkulacak bir şey yok. O sizin bir parçanız olmuş da ondan.

Oksijen için Tanrı’ya teşekkür eden hiç bir kul görmedim. Bir günde 86400 kez nefes alıyorsunuz. Hiç düşündünüz mü yokluğunda mahvolacağınız kaç şeyin varlığında değerini biliyorsunuz?

Sevgi de böyledir işte...

Aşık olmakla sevmeyi karıştırmayın. Aşk bir heyecandır, midenizde kelebeklerin uçuştuğu bir çeşit manik dönemdir. Coşkun bir ruh durumudur. Ama sevgi daha sakin bir limandır. Huzurdur. Varlığında çok şey hissetmeseniz de, yokluğunda büyük yalnızlık çektiğiniz, boşluğunu başka hiç bir şeyle dolduramadığınız durumdur.

Ölen bir yakınınızı düşünün. Yaşadığında belki size bir saatlik mesafede olsa da onu görmeden aylar geçirmişsinizdir. Varlığını Hiç fark etmezsiniz. Yanınızdayken özlemezsiniz. Dünya telaşına dalıp hatırlamazsınız bile. Bayramda seyranda görmeye gidersiniz. Ayda yılda bir ararsınız. Ama öldüğünde anlarsınız ne kadar sevdiğinizi. Kaybettiğinizde sizin için ne kadar değerli olduğunu görürsünüz. Aylar geçer ve yerini Başka bir şeyle dolduramazsınız. Siz onu seviyorsunuzdur işte. Sizin için değerlidir.

Aşk ve sevgi başka iki şey.

Birisi heyecanınızdır, diğeri bir parçanız. 

Onun adını duyduğunuzda heyecanlanacağınızı, yüzünü gördüğünüzde yüzünüzde güller açacağını zannetmeyin. Yanına gelirken midenizde kelebekler uçuşmayacak. Bunu beklemeyin. O, ilk zamanlardaki aşk heyecanı. Onu sürekli yaşayamazsınız. Çünkü yeni olanın heyecanı, bilinmeyenin gizemi var onda. Üstkişi o sizin için. Olmasını umduğumuz, her iyi şeyin üzerinde birleştiğini hayal ettiğimiz üstün varlık. Aşk, karşımızdakini olması gereken haline getirdiğimiz, puslu bir ekrandan izlediğimiz kişidir. Aşk, henüz ulaşılmamış olan zirve gibi, henüz sahip olunmamış eşya gibidir.

Oysa sevgi başka bir şeydir. Gerçektir. Sıradanlaşmıştır sizin için belki de. Varlığında fark etmezsiniz, yok gibidir. Oksijen gibi. Su gibi. Özgürlük gibi. Sol ayağınız, kalın bağırsağınız veya akciğeriniz gibi. Sizin hayati ihtiyacınız, Parçanız haline gelmiş, size ait olmuştur.

Sevgi, olduğunda fark etmediğimiz ama yokluğunda mahvolduğumuz şeydir. Yanımızdayken önemsemediğimiz ama uzaktayken özlediğimiz kişidir. Gölgesini hissetmediğimiz ama onsuzken yapayalnız kaldığımız şeydir.

O, Geldiğinde heyecan duyduğunuz değil belki ama Gittiğinde boşluk yaratan kişiyse; endişe etmeyin Siz seviyorsunuz.

Alizarin'den sevgilerle...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 300
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 6538
Kayıt tarihi
: 27.04.07
 
 

Ereğli - Konya Gazi Lisesi (yatılı) - İstanbul Üniversitesi İşletme (İng) Fakültesi - Ressam ve A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster