Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
258
 

Önüm arkam sağım solum...

Önüm arkam sağım solum...
 

Aman dikkat benim iyi niyetli vatandaşım aman dikkat, siz sınır ötesini gözlerken sınırın içinde atı alan Üsküdarı geçiyor. Toplum yüzünü sınır ötesine, teröre karşı harekete çevirmiş durumda. İnsanlar arasında uzun zamandır görülmeiş bir birliktelik yaşanıyor.

Manşetlerde, haber programlarında aynı konular işleniyor. Yayın organları arasında ayrım yapılamaz duruma geldik. Basın üzerine düşeni hakkıyla yerine getiriyor. Bu cümlemi affınıza sığınarak söylüyorum; halkı bir güzel "güdüyor".

Oysa benim sevgili yurttaşım, ülkede bir taraftan terör almış başını gitmişken, diğer taraftan sessiz sedasız, saman altından öyle sular yürütülüyor ki...

Milli eğitim, halkımızın tüm sorunlarını kökten çözecek bir icraata imza atıyor. Sözüm ona meslek liselerinin üniversiteye giriş sistemine yeniden el atıyor. Bu şekilde yanlız İmam Hatip Liseleri değil (!) tüm meslek liseleri kurtuluşa eriyor.

Diğer taraftan hergün yeni bir zam haberi alıyoruz. Temel ihtiyaç maddelerine birbiri ardına acımasızca zamlar yapılıyor. İktidara tekrar gelmek uğruna seçim propogandasında saçılan paraların bir şekilde kasaya konulması gerekiyor ve bu da vatandaşa düşüyor. Tabi vatandaşa düşecek, sen seçtin, sen ödeyecen borcunu (!).

Aman dikkat benim yurttaşım aman dikkat, gerek içerde gerek dışarda yara almaya devam ediyoruz. Atatürk'ün gençliğe hitabesini bir daha hatırla, uyarıları dikkate al, daha da geç olmadan.

Galerilerimde blogumla ilgili güzel bir karikatür var. Bakmadan geçmeyin.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?tarih=30.10.2007&Newsid=144302&Categoryid=4&wid=11

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

uyutulur sonra planlar gerçekleştirlir... hep öyle olmadı mı zaten değerli arkadaşım çok ta güzel anlatmışsın ;ama hala bugün imam hatiplilerin ilerde engellenemeyecek bir tehlike olduğunu fark edemeyenler var ha bir de abd ye bugün düşmanımız diyenler yıllar önce nerdeydi acaba niye seslerini çıkarmadı biz MUSTAFA KEMAL TÜRKİYESİYİZ BAĞIMSIZLIK BİİZM KARAKTERİMİZDİR DİYEMEDİ ? ? büyük ozan Mahsuni Şerif demişti ya AMERİKA KATİL KATİL diye evet amerika katil hatta insan kasabı ...şimdi sıra kimde acaba kimi vurcak bakın türbanla ,gelin kaynana tv programlarıyla dahası davar tabiii uyutlduk uytulduk doğamızın bile güzelliklerini mahvettik hadi bakalım EĞİTİM -ÖĞRETİM kimlerin elinde dışardan yönetiliyoruz dışardan imam hatipler çığ gibi büyüdü yakışık kalır mı koskoca MUSTAFA KEMAL TÜRKİYESİNE ?

gurbet 
 03.11.2007 11:24
 

İmam Hatip mezunlarından nasıl bir zarar gördüğünüzü bilemiyorum. O ayrı bir konu. Ancak ben de Akar'a verdiğiniz cevaba takıldım. Sizin anlattıklarınızdan İmam hatipliler sanki daha az matematik, daha az fizik, daha az kimya okuyorlar, sonra da daha çok matematik, daha çok fizik, daha çok kimya okuyanlara göre kendilerine fazladan puan verilmesini isityorlar gibi bir sonuç çıkmış. Oysa siz de biliyorsunuz ki meslek lisesi mezunları Üniversite imtihanlarında, o daha çok okuyanlardan daha fazla puan alıp dereceye giriyorlar. Ancak onlara sen bu kadar puan alamazsın denilerek aldıkları, yani alınlarının teriyle hak ettikleri puanlar siliniyor. Lütfen bu noktaya dikkat ediniz ve böyle bir uygulamayı nasıl savunduğunuzu lütfen bir kere daha düşününüz. Düşüncelerinize saygı duyuyorum gibi bir cevapla da beni geçiştirmeyiniz lütfen. Bu benim kendi kendime düşündüğüm bir şey değil, fiilen yaşanan bir vakıa, uygulanan bir gerçek ve yapılan bir haksızlık. Teşekkür ederim.

Ahmet YILMAZ 
 01.11.2007 16:29
Cevap :
Arkadaşım, İmam Hatiplilerden birşey çektiğim falan yok, bu ayrı konu. Geçiştirici cevap istememişsin, olur. Sana ayrı bir blogla cevap vereceğim. Takip et beni.  02.11.2007 9:04
 

Cevabi yazınızda bir şey dikkatimi çekti; Daha az pozitif ilimler, daha az, matematik, daha az fen bilimleri aldıklarını yazmışsınız. Ama o zaman normal liselerle aynı imtahana girdiklerinde başarılı olmamaları gerekiyordu. Şayet öğrenci kendini kasmış çalışmış, kursa gitmiş ve de başarılı olmuşsa ona engel olmak sizce doğrumu ? Meslek olarak imam olmak istemediği halde o okula yazdırılmışsa bu ailesinin kararıdır. O öğrenciyi aynı bilgi ve başarı derecesine çıktığında bile "hayır sen imam olmalısın" demek yanlış. İşte ben bu konularda nutkum tutuluyor. İmtihan soruları hazırlanırken lise ve muadili seviyesinde hazırlanıyor. Meslek okullarından gelenler, meslekleri ile ilgili branşlara ayrılırken katsayı kolaylığını da anlıyorum. Ama bunun haricinde, ister meslek lisesi mezunu olsun, ister normal lise, aynı katsayı ile istedikleri üniversiteye girebilmeli diye düşünüyorum. Sırf Dini bilgi alarak yetiştirildi o zaman imam olmak zorunda demek bana göre yanlış. Selam ve saygılar

akar 
 31.10.2007 15:40
Cevap :
teşekkür ediyor ve cevabınızı yayınlıyorum.  31.10.2007 15:56
 

Terörle bağlantılayıp dert ettiğiniz konu, bu ülkeyi iki parçaya ayıran asırlık "fikri sabitin" ürünüdür. Bu sanki, belli bir kesimde, nesilden nesile aktarılan genetik bir miras halini almış gibidir. Kendilerine hoş gelmeyen her şey, tehlike ve tehdit olarak nitelenmiş, hemen tedbire başvurulması için ilgililer uyarılmıştır. Öyle ya imam-hatipli, doktor olursa ameliyatı tesbihle, mühendis olursa köprüyü dua ile yapar. Sonuç başarılı ve mükemmel oluyorsa ne mahzuru var? Önemli olan sonuç değil mi? Ülke birliğine kasteden, toplumu "biz ve onlar" haline getiren bu anlayış, mutlaka değişmelidir. Vatandaşlar olarak "hepimizin eşit haklara" sahip olduğumuz söyleniyor. Eğitim hakkı, bunların en önemlisidir. Vergi mükellefi olurken, askere alınırken veya fatura öderken kimseye, "imam-hatipli misin?" diye sorulmuyor. Üniversiteye girerken de sorulmasa ne olur? Kıyamet mi kopar? Saygı ile...

Hüseyin Atacan 
 30.10.2007 20:27
Cevap :
düşüncelerine saygı duyuyorum, teşekkürler  31.10.2007 8:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1058
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

1980 yılında Mersin'de doğdum, bütün eğitim öğrenimimi Mersin'de tamamladım. Yetmedi, işimi de Mersi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster