Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
311
 

Oportinist politikacının kralı olacağım!

Oportinist politikacının kralı olacağım!
 

İlahi Makyavelli! Malum kişi derken, tabi ki seni kastettim. Sen kimi andım sandın?


Bir gün gelir de, ülkem adına yüksek siyaset yapmak nasip olursa bana; malum kişiyi  örnek edinip kendime! Türk Siyaseti'nin en oportinist politikacısı olacağım!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Kürtçü!, Orta Anadolu ve Karadeniz'de Türkçü! Ege, Akdeniz ve Marmara sahillerinde batı yanlısı, Avrupa ve Amerika hayranı takılacağım!

Sulukule'de Roman, Trakya'da göçmen, Sakarya ve civarında, Çerkez açılımı yapacağım! Gittiğim bölgede Türkiye'nin hangi etnik unsuru hakimse, onların davulunu çalıp, onların borazanını öttüreceğim! Var mı ötesi!

Bürüksel'e gittiğimde, AB bayraktarı! Washington'da Amerikan müttefiki olacağım! Hem de göğsümü gere gere! Ülkem ne zaman sıkışsa, milletin ne zaman bana ihtiyacı olsa, anında bir yurtdışı gezisi uydurup, palas pandıras bindiğim uçağımda, yurtiçinde söyleyemediğim ne kadar düşünce, kuramadığım ne kadar cümle varsa, teker teker sıralayacağım, yağdıracağım güzel ve yanlız ülkemin üzerine üzerine!

Ortadoğu'da Arap fanatiği olacağım. Sıkışıp dara düştüğümde, kimi zaman İsraille, kimi zaman İngiltere'yle dirsek temasına geçecek, " Acaba Washington bu işe ne der? " kaygısıyla, son sözü, son kararı her zaman Amerika'ya bırakacağım tabi ki!...

Şehit anasını gördüğümde, milliyetçi damarım tutacak! KCK ve PKK sempatizanı olanın yanında tabi ki, Apo'yu demokrasi ve insan hakları kahramanı ilan edeceğim! Öcalan'a hem terörist başı diyecek hem  kendisiyle yürüteceğim pazarlıklarda devletin en kritik kurumlarını o terörist başıyla muhattap edeceğim!

Hem yabancı sermayeye karşı olacağım! Hem ülkemin bankacılık sistemi, ekonomik düzeni, iktisadi bağımsızlığı her gün bıraz daha yabancıların eline geçip, global sermaye gözümün içine baka baka bir daha gitmemek üzere ülkeme yerleşir, tüm ekonomik zenginliklerimizin üzerine kabus gibi çökerken teker teker; tüm olup biteni görmezden gelip, çıtımı bile çıkaramayacağım!

Dış politikada, susulacak yerde, bol bol, yüksek sesle ve azarlayan bir tonda konuşacak! Esas gürlemem, gök kubbeyi yere indirmem gerektiğinde, hiçbir şey olmamış gibi, bir köşeye çekilip, sus pus oturacağım oralarda!

Yurt gezileri düzenleyip, miting konuşmaları yapmam gerektiğinde, halkım benden neyi duymak istiyorya onu söyleyecek! Ama onlara gerçekleri söylemem gerektiğinde, tüm olup biteni özenle saklayacağım onlardan!...

Hele mümkün olur da, başbakan olmayı falan başarırsam... Olayları nasıl da kendime göre eğip büktüğüme, nasıl bir dezenformasyon yarattığıma ve minareyi çalıp, nasıl da kılıfına uydurduğuma, tüm ülkem, bütün vatandaşlarım kendi gözleriyle şahit olacak! Laf cambazlığı konusundaki hünerim, dost, düşman kim varsa karşımda, hepsine parmak ısırtacak! Ya sen ne sandın!

Sonra bi de, ülkemin tek bileni, mutlak otoritesi olmalıyım diyorum! Ne dersin? Haksız mıyım? Herkese ne yapması gerektiğini öğreten, her şeyi herkesten iyi bilen bir başöğretmen olmalıyım hemen!...

E, meydanı boş buldum, sallıyorum ya nasıl olsa! Öyle koca bir orduya, sıra sıra subayla astsubaya falan ne gerek var canııım! Giydim mi üzerime şöyle fiyakalı bir paşa elbisesi, taktım mı kafama eski bir Osmanlı kalpağı; atıma biner, " Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz, ileri! " diye kırbacımı şaklatır; Suriye'yi de alırım, her istediğim yeri de; evelallah! "Ordular! İlk hefeniz Akdeniz, ileri! " sözü, bir yerlerden çalınıyor kulağıma ama; hadi neyse!

Nasıl? Dersimi iyi çalışmış mıyım? Oportinist politikacının kralı olur muyum? Ne dersin?

Not: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır.

Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence de malum kişi derken Makyevelli'yi kastetmişsinizdir...

Kerim Korkut 
 23.06.2013 6:51
Cevap :
Demek hemen farkediliyor! Çok sevindim doğrusu... Cemce sevgilerimle...  23.07.2013 14:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1287
Toplam yorum
: 3558
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1677
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster