Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '19

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
142
 

Oprah Winfrey Hikayesi

   9 yaşındayken amcasının taciziyle başlayan kâbusu 14 yaşında hamile kalması ve evden kovulmasıyla tepe noktaya varan bir hikâye.

   14 yaşında hamile bir kız olarak sokakta kalan Oprah, destek kurumlarına baş vurur fakat bu gruplarda ona yer kalmamıştır ve aradığı desteği bulamaz. Tam umudunu kestiği bir zamanda annesinden ayrı yaşayan babasına ulaşır ve işlerin rengi değişir. Babasının desteği ile bir dönem huzura kavuşsa da doğum sırasında oluşan rahatsızlıklar yüzünden oğlunu kaybeder.

   Bir süre bocalayan Oprah 17 yaşına geldiğinde kendine güvenini geri kazanmış ve güçlü biri olmuştur. Aynı yıl Tennesse’de katıldığı bir güzellik yarışmasını kazanır ve ilginin tadını alır. Yaşı 19a geldiğinde kendini başka bir şekilde ifade etmek istediğine karar verir ve ilk siyasi program sunucusu olarak Nashville’de işe başlar. Televizyonun kendisi için nefes alma şekline geldiğini söyleyen Oprah’ın yükselişi başladı. Ardından Baltimore gibi daha büyük bir şekilde televizyonculuk kariyerinde devam eder ve “People are Talking” sunucusu olur. Bu program ile insanların sorunlarına daha fazla eğilmeye başlar. 1984 yılında Chicago da adı “Oprah Winfrey Show” olan programına sonunda kavuşur. Kariyeri artık durdurulamaz şekilde yükselmektedir. 90’larda artık Amerika’nın en çok izlenen sabah kuşağı programına sahiptir ve adı bir marka haline gelmiştir. Programında rock yıldızlarından politikacılara herkese yer vardır. Amerika’nın en çok güvenilen isimlerinden biri haline gelmiştir.

   Ve o, şimdi dünya çapında kadınlar için bir ilham kaynağı, serveti ise 2,6 milyar dolar. Kadınların haklarını savunan 7’den fazla uluslararası derneğin kurucusu… Oprah Winfrey. 

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Selamlar Seda Hanım. Bloğunuzu okuyunca kendisini "İflah olmaz bir muhalif" olarak tanımlayan Joan Baez geldi aklıma. Belki onun da biyografisini sizden okuruz. Bir an için hemcinsiniz olarak sizin klavyenize daha çok yakışır diye düşündüm... Sağlıcakla Kalın...

Yorum Dükkanı 
 14.11.2019 19:03
Cevap :
merhaba.. yaz diyorsunuz yani.. yazarız onu da yazarız :)  15.11.2019 14:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 190
Kayıt tarihi
: 19.03.17
 
 

Yazar güler gezer ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster