Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
2617
 

Öpücükoloji

Öpücükoloji
 

Aşkınıza, sevginizi göstermenin en güzel yoludur öpücük. Sizi kuru bir çölden yemyeşil bir vahaya taşıyan sevdiğinizin kollarında bir öpücük gibisi yoktur. Ben de aşk doktoru Canan abla olduğuma göre sizleri öpücük konusunda aydınlatma görevini ifa edeceğim.

Öpücük genelde seks öncesi sevgililerin birbirlerini arzuladıklarını belirtmek için kullandıkları bir işaret olarak kullanılmıştır; fakat her öpücük, seks ile noktalanmaz. Hatta ortama bağlı olarak erotik bir oyun olarak bile algılanmayabilir.

Konu aşk olunca öpücük üzerine çalışmalar da insanlığın başlangıcından beri yapılagelmiştir.

Romalılar öpücüğü üçe ayırmıştır. Yanaktan dostça öpücük (osculum), Dudaktan sevecenlikle öpücük (basium) ve sevdalıların öpüşmesi (suavium).

En çok bilinen öpücük türü sevgililerin birbirlerinin dudakları içinde keşfe çıktıkları Fransız öpücüğüdür. Fransız öpücüğünde çiftler dudaklarını yarım açarak dillerini partnerlerinin ağzının içine sokarlar. Ağız içinin bu temasa olan aşırı duyarlılığı genelde çiftlerin cinsel birleşmeleri ile sonuçlanır. Dolayısıyla şehvet duygularını ortaya çıkartan, insan beynine günah tohumlarını eken öpücük türü Fransız öpücüğüdür.

Diğer en çok bilinen öpücük türü ise bastırma türü öpücüktür. Bu tür öpücükte kişi, dudaklarını eşinin dudakları üzerine bastırır. Bastırma başlangıçta hafif olabilir, fakat öpüşme geliştikçe bastırma fazlalaşır. Fransız öpücüğüne göre oldukça masumdur, daha az erotizm içerir.

Gelelim yazının ilginç yanına… Kolejde (ABD’de üniversitelerin bir türü) okuyan çalışkan, akıllı genç William Cane, kız arkadaşı ile ilk öpüşmesinde gözlerini açık tutunca kız arkadaşı tarafından eleştiriye uğramış, alay edilmiş. Sevgilisini çıldırtacak bir öpücük geliştirmek isteyen azimli genç bunun üzerine kütüphaneye giderek nasıl öpüşüleceğine dair bir kitap aramış, fakat bulamamış.

Bunun üzerine matematik, tarih, felsefe, ekonomi gibi birçok bilim dalı varken genç Cane çalışma dalı olarak kendine ne seçmiş dersiniz? Öpücük… yanlış okumadınız. Öpücük konusuna yıllarını vermiş ve gençken kütüphanede bulamadığı öpücük kitabını kendisi yazmış. “The art of kissing”. Hatta profesör ünvanını bile almış. Komik olan taraf bununla da bitmiyor. Prof. Cane öpücük konusunda ders ve seminerler vermek için o üniversite senin, bu üniversite benim derken bir bakmış, yaş 44. Öpücükle uğraşa dursun teorik olarak öğrendiklerini tatbik edemeyen profesörümüz yolun yarısını geçmesine rağmen evlenememiş, evde kalmış. Neyse biz evde kalmış profesörümüzü bırakıp, onun bulduğu önemli noktaların altını çizerek blogu okuyan gençlerimize bir katkı sağlayalım.

1-)İnsanların üçte ikisi öpücük sırasında gözlerin kapatılmasını istiyor.

2-)Kadınlar, boyun ve kulaktan öpülmekten büyük zevk alıyorlar.

3-)Erkeklerin çoğunluğu, Fransız usülü öpücükten çok hoşlanırken kadınların yarısı ise Fransız öpücüğünden hoşlanmıyor.

4-)Kadınlar öpücüğün süresinin uzamasını istiyorlar.

Ayrıca Prof. Cane, 25 öpücük türü bulmuştur. Bunlardan ilginç olan bazılarını tarif edelim; böylece eşinizle hangisini deneyeceğinize siz karar verin.

Vakum öpüşmesi: Partnerin akciğerlerindeki ve ağzındaki hava emilmeye çalışılır.

Elektrikli öpüşme:Bu öpücük cinsinde, öpüşecek çift ayaklarını uzun süre halıya sürterek vücutlarına statik elektrik yükler. Dudaklar birleşirken de vücutlardaki elektrik birbirlerine boşalır.

Tepetaklak öpüşme: Kadın yatıyor ya da oturuyor, erkek ayakta durur. Öpmek için üzerine doğru eğildiğinde her zamankinden daha yakışıklı görünür.

Göz öpüşü: Partnerinizin gözlerini hafif bir dokunuşla kapatın, dudaklarından başlayıp gözlerine doğru öpmeye başlanır.

Şeker öpücük: Ağzınızdaki şeker ya da çikolatayı sevgilinizin ağzına geçirin...

Şapırtılı öpüşme: Öpüşmenin ardından dudakların şapırdayarak ayrılması prensibine dayanıyor. Öpüşenler için tutkulu, seyirciler için iğrenç olabilir.

Kayan öpüş: Küçük öpücüklerle yüzünde ve vücudunda dolaşın. Eşinizin gizli zevk noktalarını keşfedin.

Sualtı öpüşmesi: Gözleriniz kapalı iken Duşta, yüzme havuzunda veya denizde denenir.

Konuşan öpücükler: Bir yandan konuşurken bir yandan öpüşün. En iyi sonuç tatlı fısıltılarla alınır.

Lip-o-suction öpücüğü: (Prof. Cane’in favorisi). Özellikle ABD'li gençler arasında moda olan bu stilde çiftlerden biri diğerinin alt dudağını emerken, diğeri onun üst dudağını emiyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok geride kaldın sen ya.ben 60 a dalya dedim ama sen benimle ilerlemiyorsun.Sana güveniyorum jankam haydi ileriiii.=)))

sevgilerimle...

superBoy 
 24.09.2007 10:21
Cevap :
şu ara işlerim yoğun. merak etme yazmaya başlarım yakında. çok sağol. ellerine sağlık.  24.09.2007 17:14
 

ÜSTÜNE ELMA ŞEKERİ TERCİHEN,KREMŞANTİ DÖKEREK YAPABİLDİĞİN EN SEKSİİ YİYİŞİ YAPACAKSIN =)) HEHE

SENCE....

superBoy 
 19.09.2007 11:53
Cevap :
öpücük olunca dudak resmi koymak normal. hehehe. bir dahakine öyle bir resim bullur koyarım.  19.09.2007 18:02
 

BUARADA KULLANDIĞIN ŞEKER BENİ MEST ETTİ...

superBoy 
 12.09.2007 18:00
Cevap :
elma şekeri, akide şekeri, bonbon ne istersen alırım sana. hehehe  12.09.2007 18:26
 

değişik keşifler insanın ufkunu genişletir. =)) kızlardan korkmuyorum çok iyi misafirperverimdir =))) bu kızlara başka kim dahil =) bloklarına katkıda bulunabiliyorsam nu mutlu Türk Erkeğine =))) sevgiyle kal...

superBoy 
 08.09.2007 9:09
Cevap :
hem de nasıl katkıda bulunuyorsun? çok sağol. ellerine sağlık.  08.09.2007 11:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 395
Toplam mesaj
: 247
Ort. okunma sayısı
: 3538
Kayıt tarihi
: 12.08.07
 
 

Yaşadım özgür olduğumu düşünerek... Zincirlerimi görmeyerek... Düşlerim kaldı yadigar... Bir de sevd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster