Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '19

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
136
 

Ordan Burdan

    Gündemin modası biliyorsunuz sıfır atık. Modasından değil de uzun zamandır ilgili olduğum bir konu olduğu için, takip ediyorum bu tarz şeyleri. Gerçi bizim gibi kenara köşeye sıkışmış insanlarında, dünyamızı pek kirlettiğini düşünmüyorum. Şöyle kirletiyoruz, kitlesel hipnoz. Bilmiyorum ben böyle düşünüyorum ve insanlarda farkındalık oluşmadığı sürecede bu böyle devam edecek. Farkındalığı da parayla satın almaya kalkmayın ki, daha da kirliliğe bulaşmayın derim. 

   Greta Thunberg adını duydunuz dimi? O şimdi gündeme otursa da bir kaç aydır  takipçisiydim şahsın. Başlarda bana hareketi güzel gelse de şuan maalesef ki uzaklaştım, kendisinden. Bir insan neden Çini şikayet etmez ki BM'ye. Bugün Çin'in belli bölgelerinde insanlar maskeyle dolaşmaya bile başlamışken, kalkıp Türkiye'yi şikayet etmesi bana garip geldi. Tamam bütün ülkeleri şikayet etsin, buna varım. Çünkü hepimiz kirletiyoruz, şu güzelim dünyayı. Yinede umarım birşeylere katkısı olur, bu gencin.

  Devlet adamları, haber kaynakları vb. bir sürü şey bizleri o kadar çok güzel şeyden alıkoyuyor ve biz insanları öyle güzel uyutuyorlar ki üzülüyorum. 

  Örneğin; Andre Borschberg tamamen güneş enerjisiyle çalışan uçağıyla dünya turunu 2015'te tamamladı. Kaç kişi duydu? Kaç haber kanalında bas, bas bağırarak yansıtıldı? Hiç düşündünüz mü? Adam 2003 te bunun hayalini açıkladığında ona güldüler. Boş iş gözüyle bakıldı. Başarmaya başladığını gördüklerinde birilerinin bu hoşuna gitmedi, ama devleti arkasındaydı. Tehditler aldığını açıkladı o zamanlar. Şimdi ise güneş enerjisiyle çalışan uçan taksiler üretmenin peşinde. Çevreyi kirletmeyen, gürültüsüz ve ucuz bir yolculuk için. 15 yıl sonra bunlar olabilecek şeyler diyor, kendisi. Ama şuan bile şöyle gözattım ki YooTube' da bu haberi seyreden sayısı sadece 675'ken falancanın parçasını izleyenler 655 bini aşmış. 

  Geçenlerde Avusturalyalı Başbakanın ikinci el buzdolabı alması haberi önüme çıkmıştı. Bizde bırak başbakanı borcu,  harcı olan millet bile gider son model ürün alır be. Sonra da haline şükrederek öder bunu, ağlaya sızlaya. Adamlar çevrecilik konusunda kendilerini geliştiriyor ama bunu kendilerinden başlayarak yapıyor. 

  George Carlin ateist olması hiç umrumda olmadan videolarını izlediğim bir insan. Yaşasaydı bu sözde çevrecilere söyleyeceği sözleri az çok tahmin ediyorum..

   Yahu biz daha beslenmeyi öğrenemedik, plastik mi pöh......

   Hopsini farkındalık yaratmaya çalışan biri olarak çok seviyorum..onun inancı değil insan olması umrumda..Hayatınızı sevin ve sonra tüm yaratılmışları işte o zaman uyanışınız başlar, her konuda. Parça linkte..

https://www.youtube.com/watch?v=xSXX3bdsIAg

 

Berrakça, ETEM SEVİK, Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okuduğum en anlamlı çevre yazılarından birisi

Kerim Korkut 
 30.09.2019 7:30
Cevap :
Çok üst düzey değil bildiğim kadarıyla işte   30.09.2019 16:23
 

Önce insan'da hemfikir olabilmek en büyük arzum, sevgiler

Cemile Torun 
 28.09.2019 23:13
Cevap :
İnsan olmak çoğu kişi için önceliksiz olsada ben bu kavramda çok iddialı ve hem fikirim.. sevgiyle kalın hep   29.09.2019 6:10
 

İnanç değil,”İNSANLIK”umurumda olan.Kısa ve öz.Elinize yüreğinize sağlık.

Berrakça 
 27.09.2019 13:44
Cevap :
Aynen Berrakça..Sevgiyle kal   27.09.2019 14:24
 

Jale Hanım, ne güzel şeylerden söz ediyorsunuz! Sözünü ettiğiniz çevrecilerin hiç birini duymadım ve tanımam. Ama sizin ilgilenmeniz ve bize bir şeyler anlatmanız çok hoş. Maşallah sizde büyük bir potansiyel güç var. Kalemine ve yüreğine sağlık.

Dr Atanur Yıldız 
 26.09.2019 16:21
Cevap :
Böyle düşünmenize çok mutlu oldum..çok teşekkür ediyorum..  26.09.2019 18:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 407
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 245
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster