Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '12

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
186
 

Ordu’da ulaşıma 1.166 Milyon TL harcandı ..!

Ordu’da ulaşıma 1.166 Milyon TL harcandı ..!
 

Ulaştırma Bakanlığının 3 buçuk milyar TL’lik toplam bütçesinin 3’te 1’ni alarak ulaşıma harcayan Ordu ili Pazar günü temel atma töreni yapılacak olan çevre yolu projesine de bu bütçenin 7’de birini aldı

Çevre yolu, havaalanı ve Ünye çevre yolu gibi projeler ile ulaşım için büyük yatırımlara ev sahipliği yapan Ordu’ya genel bütçeden gelen pay oldukça dikkat çekici. Bu 3 proje için Türkiye’de Ulaştırma Bakanlığının 3 buçuk Milyar TL’lik toplam bütçesinin 3’de 1’ni alan Ordu bu 3’de 1’lik dilim ile yaklaşık 1.166 Milyon TL parayı ulaşıma harcayacak olarak göze çarpıyor.

Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener çevre yolu için ayrılan paya dikkat çekerek şunları söyledi: “Türkiye’de Ulaştırma Bakanlığının toplam bütçesi 3 buçuk Milyar ve biz Ordu ili olarak sadece çevre yoluyla bu bütçenin 7’de birini harcamış oluyoruz. Bu harcanan parada sadece bu yıl için geçerli” diyerek geçtiğimiz senelerde yeni projelerinde olabileceğinin sinyallerini verdi.

Çevre yoluna oldukça ihtiyaç olduğunun da bilgisini veren Şener trafik sorunun çok ciddi olduğunu ve her geçen gün bu sorunun büyüdüğünü ancak yapılacak olan çevre yolunun bu soruna çare olacağını belirterek kimsenin ihtiyaç duymadığı, bu sorunu dile getirmediği bir zamanda projesini gerçekleştirdik ve şimdi ne kadar ihtiyacı olduğu gözler önünde diyerek ileriyi görerek hareket eden bir iktidar olduklarını söyledi.

Ordu Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol’da Çevre Yolu açılışı için bazı açıklamalarda bulunarak; “ Ordu Ak Parti İl Teşkilatı olarak söyleyecek çok şey var. AK Parti iktidarı olarak da ne söz verdiysek tutuyoruz. Bunların en başında da çevre yolu projesi var ve pazar günü saat 10:30’da bu projenin temel atma törenini İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Ulaştırma Bakanımız Binali yıldırım ile atacağız. Ak Parti iktidarı olarak bunun sözünü vermiştik ve bu sözü şimdi yerine getiriyoruz” açıklamalarında bulundu. 

Efecan yılmaz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 305
Kayıt tarihi
: 19.04.12
 
 

Çocukluğumdan itibaren sadece izlemeyle yetindiğim haberlerin artık içerisinde bir birey olarak d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster