Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ocak '12

 
Kategori
Reklam
Okunma Sayısı
182
 

Organik bal!

Organik bal!
 

Yağ var, organik bal var!


Güzel bir oyunumuz vardı çocukluğumuzun. Herkes halka olur, yere çömelir ve bir kişi eline alır mendili halkanın çevresinde dolaşır. '' Yağ satarım,bal satarım, ustam öldü ben satarım. ''  Şimdilerde hangi tv kanalını açsam bu çocuk oyunu geliyor aklıma ama '' bal satarım '' kısmı artık '' organik bal satarım '' şeklinde değişecek herhalde. Nasıl bir şeydir anlamadım arkadaş! 1 - 2 yıl öncesine kadar organik balın kilosu 400-500 tl falandı ama ne olduysa oldu kilosu 20 - 25 tl ' ye  düştü. Acaba diyorum Çin' den ucuz arı mı ithal ettiler nedir? Meğer ne kadar çok organik bal üreticimiz varmış da benim haberim yokmuş. O güzelim, o mübarek ürün arık midemi bulandırmaya başladı tv' lerde reklamını gördükçe. Açıyoruz tv' yi yok şöyle organik, yok böyle organik, yok bilmem hangi dağda el değmeden üretildi falan filan... Bu kadar organik bala ne arı dayanır ne doğa dayanır. Zaten her şeyimiz artık organik oldu. Pazara gidiyorsun kışın ortasında organik domates ne alâkaysa artık! Çocuklar Duymasın' daki Hüseyin ile Şükrü geldi aklıma. Onlar da normal domatese, normal zeytin yağına organik etiketi basıp satıyorlardı. memleketim ne hallere düştü. Her şeyimiz organik oldu. Şahsi fikrimi soracak olursanız ben tv'lerde pazarlanan o balların hiç birinin organik olduğunu düşünmüyorum. Varsa dağda, ormanda yaşayan bir tanıdığınız, bir akrabanız ve arıcılık işi ile de uğraşıyorsa hele bir sorun bakalım kilo gramı 100 TL' den daha ucuza satılan sözüm ona organik bir bal masrafını kurtarıyor mu kurtarmıyor mu? Son olarak işin içine otomasyon girmişse eğer orada organik bir üründen söz edilebileceğini sanmıyorum. RTÜK' ün bu duruma bir el atması gerekir zannımca. Daha fazla organik bal görmek istemiyorum açıkçası.

Sevgi ve muhabbet ile...........

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

tebrikler, aynen katılıyorum. Birde şimdi işi iyice yüzsüzlüğe vurdurup 5 kilo bal 100 lira reklamlarına başladılar. RTÜK'ün bir an önce el atması lazım.

elif bakir 
 31.01.2012 4:16
Cevap :
Onu da aştılar artık.Bir de polen diye ne hediye veriyorlarsa artık yanında tartışılır.Çin işi arı var galiba memlekette :))  31.01.2012 11:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 67
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1374
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

1976 Adana doğumluyum. Cumhuriyet Üniversitesi İşletmecilik bölümü mezunuyum. Evliyim. Adem Hamza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster