Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
2493
 

Orijinal Vücut Dünya Sergisi İstanbulda,bugün açılıyor..

Orijinal Vücut Dünya Sergisi İstanbulda,bugün açılıyor..
 

Gunther von Hagens’ın Orjinal Vücut Dünyası Sergisi & Yaşam Döngüsü 11 Haziran’dan itibaren İstanbul’da

Dünyanın çeşitli yerlerinde 30 milyon dan fazla insanın gördüğü Body Worlds sergisi, diğer sergilerden farklı olarak kendimize bakış açımızı değiştiriyor. Alman bilim adamı ve Dr. Gunther von Hagens bu sergide 200den fazla insan bedeni parçalarını “plastination” yöntemi denilen bir yöntem ile çürümez hale getirip sergiliyor.

Body worlds gelen izleyicilerin insan vücudunun iç ve dış oluşumu görmesini, incelemesini sağlıyor.Kasları, damarları ve organları yaşayan vücudun içinde olduğu halde, yani bozulmamış haliyle sergiliyor ve sağlıklı organlar ile sağlıksız organların arasındaki farkın açıkça görülmesini sağlıyor.

Body Worlds insanın kendiyle karşı karşıya kalmasını sağlayan unutulmaz bir deneyim ortaya koyuyor.

İnsanların kendi vücutlarını bağışlamaları sonucu insan bedenlerinin ve iç organlarının halka sergilenebildiği tek insan anatomisi sergisi Gunther von Hagens’ Body Worlds dur.

Eğlence sektörü yatırım danışmanlığı, büyük etkinlik organizasyonu ve produksiyon konularında çok yönlü vizyonu ve profesyonel yaklaşımı ile bilinen THEPARTNERS aile eğlencesine yönelik, uluslararası popüler eğitim sergileri ile Türkiye ‘de bir ilke imza atmış olup 2006 – 2010 yılları arasında “Leonardo: Evrensel Deha”, “Einstein”, “ Beyin Gizemli Yolculuk”, “Su, Her Damla Değer Katar”, “Robot Zoo”, “Barbie ve Lego” Sergilerinden sonra Body Worlds Sergisini ziyaretçilerin beğenilerine sunmaktadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

zorlansamda sergiyi gezdim. Tek cümleyle " yaşamak güzel" Esen kalın.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 25.06.2010 23:38
Cevap :
Sizi kutluyorum...Yaşamanın gücü ve tadı adına selamlıyorum...  26.06.2010 0:29
 

kadavraların bir de iç organlarına kadar "çıplak" olması beni son derece kötü etkiler. Bir zamanlar o kişinin ben kadar canlı olduğunu düşünmek bile son derece korkunç gelir bana. Bunlardan etkilenmeyecekleri değişik bir tecrübe bekliyor olmalı. Siz bunu yaparsanız, bu tecrübeyi ve size neler hissettirdiğini bilmek isterim. Esen kalınız.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 16.06.2010 14:58
Cevap :
Sergi İstanbulda olduğundan izleme imkanım yok..Ama,duygusal bir mizacım olduğunan bu tür sergileri izleme konusunda ne denli başarılı olabileceğimi kestiremiyorum. Size de hak vermemek mümkün değil...saygılarımla...  17.06.2010 1:29
 

İnsanın kendi bedeniyle yüzleşmesidir bu...Dans eden,bale yapan,takla tatan,amuda kalkan ,estetik sanat değeri taşıyan kadavralar...Sigarayı bıraktıran sergi...Asırlardır bitkileri ve hayvanları acımasızca katledip seyreden insanoğlu kendi sonunu ibretle seyrediyor.İzlemekte yarar var..

Mesut Selek 
 11.06.2010 14:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1522
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1593
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster