Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
359
 

Orman yakanlar itina ile çöle bırakılır

Orman yakanlar itina ile çöle bırakılır
 

Demek ki oluyormuş, en pozitif hayata ve kişilere hoşgörü ile bakmaya çalışan ben bile son yaşanan orman yangınları sonrası sırf deniz manzaralı o canım ormanlık alana ki artık değil, yakarak, gözü bir şeyi görmeden… O kişiler (insan diyemiyorum onlara) öncelikle teşhir edilmeli diyorum...

Herkes onları tükürük bombardımanına tutmalı, madem yeşile düşman o zaman onu Taklamakan çölüne bırakmalı ki bol bol ağaçsız yerlerde yaşamının keyfini tatsın.

Ya da yaktığı tüm yeşillik alanı eline bir kazma ve kürek vererek tüm yanan yerlere ağaç dikip yeşertene kadar o alandan çıkmasına izin vermemeli.

Yağmurların fazla yağmaması nedeniyle susuzluk aldı başını gidiyor, bir zamanlar Kayseri de bağ evinde buralarda akrep var aman dikkat dedikleri zaman korkudan ölmüştüm. Yeni taşındığım yerde bırakın akrebi yılan hikayeleri anlatılıyor.

Evimin yan tarafında ki bahçede kara bir yılan gören üst kat komşum çığlık çığlığa uzaklaşmış oradan.

Susuz tüm hayvanlar, ev sahibim bahçenin uzak köşelerine kovalarla su koyuyor kurt kuş yılan akrep içsin diye, evime girmeden bildiğim tüm duaları okur oldum, bakıyorum ki kuşum cimi sağ ve sağlıklı ohh diyorum..

Pencereyi açık bulan fare hazretleri evimde adeta fink atıyor, geçen gün zehirli buğdaylar koydum yesin afiyetle diye, sonrada tüm gece gözlerim doldu doldu boşaldı, şimdi karnı ağrıyordur yazık diye.

Yine fareler için yapışkanlı bir ilaç aldım kerata fare etrafından dolanıyor, garibim Süleymancık gitmiş yakalanmış.

Ey ormanı yakan cani seni ben ne yapayım şimdi haa... Seç beğen. sayende evsiz barksız kalan hayvancıkların bir kısmı bizim evde, gel al yurtsuz yuvasız bıraktığın yılanı çıyanı akrebi, Süleymancığı.. Ya da söyle evine servis yapayım. Ahh ahhh kuracaksın çölün ortasına bir sehpa... Üzerine sen... Saksı gibi kal orada. Çok dertliyim çok.

Arzu edenlere ücretsiz fare, Süleymancık, Karafatma, Akrep siparişi yapılır... Sevgi ile ama yeşille kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bilinçli olarak yapılan yıkımların sorumlularını en ağır şekilde cezalandırmalılar.Onlar elbette insan degiller.Bu arada süleymancık ne anlamadım:))Şirin bişeyse alayım barim:))Çok öpüyorum.Sevgiler.

Bal Damlaları 
 15.07.2007 11:59
Cevap :
Küçük kertenkele.........bereket getirir derler ama ben almıyayım..kızımçığlık bağırıyor görünce  16.07.2007 18:45
 

En son cümleyi bana yazdın de miii?Peşinne ağzımı kapatmak için...yazık değil mi o fareyeeee,canını sen mi verdin?Koca evde küçücük bir fareye yer bulamadın mı?Dernekçe geliyoruz bak...Elleri kırılsın o canilerin,yakanların...mezarlarına koyacak tahta bulunmasın daha ne diyemmm...sevgilerimle...

Fatma Köse  
 10.07.2007 20:20
Cevap :
diken üstündeyim inan içimde sızladı inan..napim ama.. besleyip sana getireyim barim:P  10.07.2007 20:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 929
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster