Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '15

 
Kategori
Öğretmenler Günü
Okunma Sayısı
249
 

Örnek bir öğretmen

Örnek bir öğretmen
 

Yarın 24 Kasım 2015 Öğretmenler Günü.

Bu bağlamda kendime örnek aldığım sevgili ilahiyatçı öğretmen dostum Efkan Vural Hocamdan bahsedeğim. Öncelikle çok teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsın hocam.

 

 
29 Ekim 2015 Efkan hocam ve yeğenlerimle

 

Yıllar önce, Dost, komşu ve akrabalarımızın çoğu kapımızı çalmazken, telefon bile açmazken üst kat komşumuz Efkan Vural hocamın samimi desteğini asla unutamam, Allah razı olsun hocam.

Hidayet öykümü sanırım biliyorsunuz. Efendimiz Hz .Muhammed SAV’in hayatını okurken Efkan Vural hocamın hal ve tavırları gözümün önüne geldi.  

Çünkü okuduğum pek çok ahlaki davranış Efkan Vural hocamda mevcuttu.

Mütevazi olmak, güleryüzlü ve tatlı dilli olmak, yardımsever olmak, komşuya ikram etmek, herkese saygı, sevgi ve hoşgörü göstermek, vs.  

Ve sürekli ilimle meşgul olarak çok okumak ve okuduklarını yaşamak. Evet onu kendime örnek alıyorum ve ben Efkan hocamı Efendimizin SAV ahlakını yaşadığı için çok seviyorum…

Benim çocukluğumdan beri hayalim öğretmen olmaktı. İnsanlara faydalı olup bir şeyler öğretmekti. Bu hayalim Efkan hocamın beni ısrarla yazmaya teşvik etmesiyle gerçek oldu.

Gerçek oldu dedim, çünkü yazılarınla çok şeyler öğreniyoruz diye mailler alıyorum. Dini bilgileri anlatırken moralimi bozanlar da oldu, sen alim misin, nerden biliyorsun diyerek…

Ben de bu durumu üzülerek Efkan hocama anlatmış ve artık kimseye anlatmak istemiyorum hocam, demiştim.

Efkan hocam, Hayır Cel?l anlatacaksın. Geçen akşam bir hadis-i şerif okuyunca sen aklıma geldin. Efendimiz SAV buyuruyor ki:

“Ahir zamanda ümmetimden bir kısım kimseler vardır, onlar alim değillerdir, fakat ilim taşırlar.”

Celal, sen çok iyi bir ilim taşıyıcısısın, anlatmaya ve yazı yazmaya devam et, demişti.

Sevgili Efkan hocam benim en iyi dostum, akıl danıştığım büyüğüm, kendime örnek aldığım mütevazi, dürüst, ahlaklı, dindar, çalışkan, Allah'ın -inşallah- salih bir kuludur.

Temmuz 2012 - İvriz, Ereğli

Benim namaza başlamama -oturarak teyemmümle nasıl kılacağımı öğreterek ve namazın önemini anlatarak- vesile oldu, yani beni Rabbimle buluşturdu. Allah ebediyyen razı olsun.

Aslında o kadar yazacak şey var ki, ama yine yazıyı uzatmamak için bitiriyorum.  

Hz. Muhammed SAVder ki: “Ruhumu kudret altında tutan Allah'a yemin ederim ki cennete sadece güzel ahlak sahipleri girer.”

Allah, affı, lütfu, rahmetiyle bizleri sarmalayıp cennetine alırsa eğer, o sonsuz hayattasevdiklerimizle beraber Efkan hocamgille ebedi dostoluruz inşallah…

 

 
 Babam, Efkan Vural, Hatice Vural, Annem

 

Efkan hocamgil taşındılar ama hala sık sık bize gelir, çay içerek sohbet ederiz. Dün akşam (22 Kasım 2015 Pazar)Efkan hocamın eşi Hatice hanım, sık sık yaptığı gibi benim için az şekerli kek yapmış, getirmiş. (Aynı zamanda şeker hastasıyım.)Akşam yine keyifli bir sohbet oldu. Allah razı olsun.


Başta Efkan Vural hocam ve değerli eşi Hatice hocam, kardeşim Berrin, eniştem Oğuz Kızıklı olmak üzere, bu yazıyı okuyan yüzlerce öğretmenin yaşı ne olursa olsun ellerinden öpüyorum.
Ve Hz. Ali gibi; ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.‘ diyorum. İyi ki varsınız.
Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.
 

 

Celalin Penceresinden

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 455
Toplam yorum
: 113
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 689
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1973 Konya Ereğli doğumluyum. Selçuk üni. MYO Elektronik bölümü mezunuyum. 1993'e Friedreich Atak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster