Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1578
 

Orta yaş aşkları

Orta yaş aşkları
 

Orta yaş aşkları gençlik aşkına benzemez. İlk gençlik yıllarında insanın kalbi henüz kırılmamıştır. Yarasız ve tertemizdir. Kazık yememiş, aldatılmamış, aldatmamış kalbine hançer izi değmemiştir henüz. Öylesine saftır.. Sanır ki kendisi gibi herkes sever, sanır ki sevince dünya durur, sanır ki aşkını ve kalbini kimse kirletemez..


Dedik ya gençlik cahillik işte. Zaman geçtikçe ve ilk aşk acısını yaşayınca anlar.. Kalbine bir bıçak saplanmıştır. O tertemiz sevgi dolu kalbi bir hain saldırıda yara almıştır. İlk acemilik ne yapacağını bilemez, sanır ki o yara hiç kapanmayacak, hiç kabuk bağlamayacak.. Hep kanayacak.. “Zaman her şeyin ilacıdır denilir” ya bu sözün anlamını kavrar o da zamanla. Yavaş yavaş yarası kabuk bağlamaya başlar, yeniden canlanır, sevmek ve sevilmek ister yeniden. Ama artık kalbinde bir iz vardır. Eskisi gibi ağrımıyordur ama dokununca hala kendisini hissettiriyordur. Orayı bantlar ve hayata devam eder.


Hayat bu, gel zaman git zaman derken başka aşklar yaşar, bazılarında kalbi yeni yaralar alır bazılarında ise kendisi yaralar açar. Artık öğrenmiştir. Kalbine dokunulunca nasıl acıdığını biliyordur. O acıdan kaçmak için kendisine en güzelinden bir zırh yapar. Artık kimse yaralarına dokunamaz ve yeni yaralar açamaz diye düşünür..

Orta yaş aşkları zırhlarına bürünmüş iki insanın aşkıdır. Artık her sözün ayrı bir anlamı her dokunuşun farklı hikâyesi vardır. Orta yaş aşklarında aşk hiçbir zaman iki kişilik olmaz. İkisinin de arkasında geçmiş aşkların acıları ve yaraları vardır. Ne kadar çok yara alonmışsa zırhlar o kadar kalındır. Her iki taraf da kalkanları hazır, sipere yatmış ve her saldırıda doğru hamleyi yapmak için pür dikkat kesilmiştir.Söylenen her söz, yapılan her davranışla geçmişin intikamını birbirlerinden çıkarmaya çalışırlar..

Aralarında bir oyun vardır. Kim kimin canını daha çok acıtacak? Her iki taraf da, bir yaraya isabet eden her söz ve davranışta kendisini galip hisseder.. Diğerlerinde değil ama bunda intikamını almıştır.. Kırılan gururunu incinen duygularının intikamını bu aşta temize çekecektir..Kim kimi daha çok yaralarsa galip o olacaktır. Ama her galibiyetinde kendisinin de yaralarının acıdığını fark edene kadar.


Orta yaş aşkları zordur. Bir ilişkide geçmişte yaşanılan bütün acıların intikamı alınmaya çalışılır.

Orta yaş aşkları aşk değil, geçmiş yaşamını temize çekme ve kendini kendine ispatlama savaşıdır..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 2352
Kayıt tarihi
: 07.02.09
 
 

1970 Tokat doğumluyum. İstanbul Tıp Fakültesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar bölümü mez..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster