Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Temmuz '14

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
213
 

Ortadoğu- petrol ve savaşların ilişkisi

Ortadoğu- petrol ve savaşların ilişkisi
 

petrol, savaş, ortadoğu, risk, yahudi, belirsizlik, sistematik risk


Kapitalizm ve onun temsilcileri riskle beslenirler. Kendi ülkelerini risklerden arındırıp yeraltı zenginlikleri olan ülkeleri böl-yönet stratejisi dahilinde din temelli, etnisitiye temelli sözde özgürlük uğruna gizli servisleri ile kışkırtıp birbirine kırdırırlar. 

Yine aynı kapitalist sistemin üstüne kurulu olduğu sac ayakları finans (faiz), petrol - Enerji , hammadde ve teknoloji hakimiyetidir. Dünyadaki petrol şirketlerinin sahipliğine baktığınızda Yahudilerin hakimiyetini görürsünüz. Shell den, mobile, BP den, Gasproma kadar hepsinde ya Yahudi sermayesi ile kurulduğu, ya Yahudi yöneticilerin üst düzeyde roller aldıkları  karşınıza çıkar.  Kapitalizmin doğduğu topraklar İngilteredir. İngiliz ekonomisi yeni sömürülerden beslenir.  Ülkeye dışardan bir giriş olmazsa İngiliz Ekonomisi sıkıntı yaşamaktadır. 

Petrol fiyatları bilinçli olarak kapitalist ekonomi çarkının dönmesi için yükseltilmektedir. Çünkü kapitalizm risk ve krizle beslenir. Petrol fiyatlarının yükseltilmesi için arz yanlısı sıkıntının yaratılması gerekmektedir. Arz yanlısı sıkıntı ise ilgili bölgelerdeki sistematik ve sistematik olmayan risklerin yükseltilmesi ile sağlanır. Ham petrolun maliyetinde meydana gelecek %10 luk bir değişme birbirini tetikler nitelikte ilgili petrol şirketlerinin varlıklarının, şirket değerlerinin ve tüm petrole dayalı endüstrilerinde kapsamı ile birlikte milyar dolarlarca büyüklükte bir genişlemeye yol açmaktadır.  Fakat halklar üzerinde gider kalemlerinin artışı yönünde bir etki göstermekte hayat pahalılığı olarak kendini göstermektedir. Yani üstü kapalı sömürü sistemidir. 

Kronikleşen İsrailin Filistini vurması, buna Lübnanın, Ürdünün, Sudiarabistanın cevap vermesi, Iranın dahil olması, Amerika, Rusya, İngiltere, Almanya derken ortaya çıkan gerilimler yükselen tansiyon petrol fiyatlarını bir anda yukarı tırmandırıvermektedir.  Ortadoğuda dönen her dolap sinsi İngilizler ve  Amcaoğulları olan Amerikalılar ve  her iki ülkedeki sosyal piramitte üst ve stratejik yerlere konumlanmış Yahudiler ile onların strateji ve kurgusu üzerine gerçekleşmektedir. 

Petrol kaynaklarına sahip ülkeleri incelediğinizde ya bölüp yönetme üzerine yada zayıf kendilerine bağımlı kukla yönetimler kurarak servet transferi yapma üstüne kurguları görürsünüz. 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 626
Kayıt tarihi
: 03.07.08
 
 

37 yaşındayım, yüksek lisans mezunuyum. ve girişimciyim. İngilizcem iyi sayılır. Gıda ve perakend..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster