Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
41
 

Ortadoğu'yu Ateş'e Veren Kim?

Ortadoğu'yu Ateş'e Veren Kim?
 

Koca koca adamlar, koca koca profesörler doçentler akademisyenler aylardır televizyonlarda Menbiç'i Afrin'i PYD'yi YPG'yi Özgür Suriye Ordusu'nu ve bir buçuk sene sonrası yapılacak olan seçim'i konuşuyor bıkmadan usanmadan.

Tamam Afrin'e girilmeliydi o başka konu. Ama sabah akşam harekattan operasyondan söz edilmez ki kardeşim!

Tarihte deli İbrahim'in göle altın atması misali Amerika terör örgütlerini tek tek örgütledikten sonra Ortadoğu coğrafyasını ateşe vererek oyun içinde oyunu başlattı ve dünya kamuoyu seyrediyor. Ve bizim profesörlerimiz "Efendim Fransa İngiltere Almanya Suriye topraklarında şu kadar asker konuşlandırmıştır, konuşlandırılan askerler konuşlandırıldıkları noktadan ayrılıp üç metre ötesine konuşlandırılmazlarsa Ortadoğu alevleri şu yana alevlenir bu yana alevlenir" ahkamları kesiliyor.

Alevlerin yönlerini tayin edeceğinize Amerika'nın Ortadoğu üzerinde oynamakta olduğu oyunlarını analiz etmeye çalışsanız iyi olmaz mı?

Üstelik bu denli savaştan konuşmak yerine ne bileyim mesela rüzgar enerjisinden söz etseniz, böyle bir projenin hayata geçirilmesi durumunda ülkenin en az yüzde 10 enerjisini karşılayabileceği önerisi üzerinde konuşulup tartışılsa iyi olmaz mı?

Savaşlardan konuşmak yerine çocuklarımızın geleceği üzerine konuşmaya çalışılsa profesörlerimiz tarafından iyi olmaz mı?

Amerika ve AB ülkeleri ile birlikte örgütledikleri ve destek verdikleri terör örgütlerinin hangisinin daha güçlü-güçsüz tartışılması yerine Amerika'nın pençesinden kurtulma çabaları üzerine kafa yorsanız daha iyi olmaz mı?

Haklısınız, kafa yoramazsınız çünkü küresel sermaye güçü bizim gibi gelişmekte olan ülkeleri karın tokluğuna çalışan (istisna zenginler hariç) bireylerden oluşmuş ekonomi sistemi ile hayat sürdürmeye çalışan toplumda kafa yormak oldukça güç. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2104
Toplam yorum
: 1096
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 464
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster