Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '16

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
27
 

Ortaklar, Adabelen. O gün, ışıklar yağdı üstüne...

Ortaklar, Adabelen. O gün, ışıklar yağdı üstüne...
 

Hepsi de ışıl ışıl yağdı o gün. Kayboldu o adabelenin ışığında duyguları. Koşuyorlardı
her bir tarafına bakmak için.

Yağmur yağıyordu o gün. Hep o gün yağmurludur hava. Yağmur o yollarında, anıları "şimdi buradan kaç kez geçmiştir, kimbilir geleceğine dair neler düşündü, kaç kez mevsimleri döndürdü başında,?" Ülküsü , sevdası, ovası, yapıları ile.

Şimdi görünce ne buruk, ne doruklarda izledi yıkılışını, harap oluşunu. çare arıyordu izin verseler de şurayı restore etsek, diye iç geçirdiler.


O yapılarının çöküşü, kiminde kapısında kocaman asma kilit. Camları kırık, parçalanmış, dayanamamış yıllara, terkedilişe hüzüne, dökülüşe. "senede bir gün" melodi çalınmış içlerinde.

İçerilerine dalmak, duvarları sıvaları dökülmüş. Daha çok çökmüş .Çatıları daha çok çökmüştü. Ana idare binasındaki teras, balkon çatısı ise düştü düşecek sanki direniyor. En son düşmeli !!! Orada alınacak nice karar, yurt sevgisi var, heyecan, disiplin var çünkü.

Yapıların çöken çatılarında , lojmanlarında kaldı izlerim, duygularım, değerlerim. El mi elimi uzatmak için sabırsızlanıyorum ben.


Heyecanlarımı, duygularımı, hüzünlerimi bıraktım. Adabelen tepesinden yaydım dalga dalga ruhumu. Hissettiklerimi yaşadım. Yaşadım da hasret giderdim bir parça. Gözlerimi lojmanın ıslanan çatısında, bahçesinde, çimenlerinde brakırken.

Hayalini kurmaya çalıştığım o hasret çeken duygularımı ,bırakırken... Sıcak bir çay yudumladım sanki yutkunurcasına.(N.K)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 635
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 511
Kayıt tarihi
: 19.07.08
 
 

Muğla'nın YERKESİK  beldesinde dünyaya gelmişim.  Yöremin o solunacak havasını, coğrafyasını çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster