Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '08

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
722
 

Osaka'dan ilginç bir bina örneği

Osaka'dan ilginç bir bina örneği
 

FREEFALL


Yaşadığımız yer şehir merkezinden uzakta. Tipik Japon evlerinin olduğu, eskiyi hatırlatan tek ya da iki katlı evlerden oluşan bir yerleşim merkezi . Yakın zamanlarda çok katlı binalar da mantar gibi bitmeye başladı .

Şehir merkezi ise eski ve yeni yapıların karışımından oluşuyor . Tokyo ıle boy ölçemese de Osaka 'da da yüksek binalar çok sayıda ve bazılarının mimarisi çok ilginç .

Bugun olagan doktor kontrolu için şehir merkezine gittim . Her zaman lokal tren ve metoyu kullanırım . Ama bugün hava çok güzeldi . Biraz da erken sehir merkezine ulaşınca hastaneye kadar yürüyerek gittim . MİDOSUJİ dennilen geniş bir bulvar vardır . Yol boyunca yüksek iş binaları , alışveriş merkezleri vs ...

Hava güzel, ağaçlar yeşillere bürünmüş binaların kara yüzünü örtmek için . Sabahın erken saati . İşe yetişmek için koşturanlar . Yol kenarlarında kıvrılmış uyuyan evsizler . Hava ılık diye üstlerindeki örtüyü tepercesine atmışlar yol kenarına ve onların yattığı yerin yakınında eklediğim resimdeki ilginç mimarisi olan yüksek bina .

Alışveriş merkezi , değişik yıyecekleri sunan lokantalar var her katta . Belki iş yerleri de . Hiç içini görmedim daha . Gençlere yönelik sanırım . Çünkü binanın orasında inşa edilen FREEFALL denilen araca benim gibi tansiyon vs gibi sağlik sorunları olanlar binmeye cesaret edemezler .

Yürüdüm bir yarım saat. Uğramayalı neler değişmiş baktım. Hastane de işim bittğinde öğlen olmuştu neredeyse . Bu kez eve dönüş için geri yürüyüş. Caddeler daha bir kalabalıklaşmıştı. Mağazalar insnalarla dolup taşıyordu . Gürültü, vızır vızır gelip geçen arabalar ..

Şehir merkezi güzeldi ama yaşadığim yerin sessizliği daha da güzeldi .

Saygılarımla ...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Amanin genç sayılmam ama o binayı mutlaka ziyaret etmeliyim:) sevgilerimle

mutlumavi 
 22.04.2008 20:44
Cevap :
Buyur gel. Birlikte gidelim.  23.04.2008 0:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 397
Toplam yorum
: 1163
Toplam mesaj
: 200
Ort. okunma sayısı
: 1104
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

1955 Niğde doğumluyum. Ancak Japonya'ya gelene kadar yaşantımın büyük bir bölümü Ankara'da geçti. Ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster