Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '11

 
Kategori
Sınavlar
Okunma Sayısı
521
 

ÖSYM ile ilgili sorularım var?

ÖSYM’nin uyguladığı sınavlardan önce KPSS ardından YGS ve ALES. Bu kısaltmalardan artık anlaşılanlar; kopya, şifre, eksik malzeme ve uygulama hataları vs. Eminim ki herkesin soruları, cevapları ve çözümleri vardır. Benim aklıma takılanlardan bazılarını paylaşmak isterim. 

1974 yılında kurulan önceleri sadece üniversite yerleştirme sınavı yapan bu kurum bugün yurt genelinde 15’den fazla sınav yapmaktadır. Bir kurum milyonları ilgilendiren ve bu kadar çeşitliliği olan sınavları düzenler veya uygularken daha öncede hata yapmıyor muydu? Önce ki yıllarda kopya, eksik kitapçıklar, yeterli bilgiye sahip olmayan gözetmenler yok muydu? Peki ne oldu da şimdi bu hatalar su üstüne çıktı? Önce tatmin olup, bu kurumu destekleyen büyükler şimdi neden vazgeçtiler? 

ÖSYM başkanı istifa etsin(sanmıyorum ya), peki etsin ama önce bu durumu düzeltmeli, milyonları rahat ettirmeli. Bu bir çözüm olacak mı? Asıl olan kurumun amacı, kültürü ve var olmasıdır. Başkan gidince sorunlar ortadan kalkmış olmuyor, ÖSYM’ye duyulan güvensizlik giderilmiyor. Artık bu kurum amacını yerine getirmekte zorlanmaya başlamıştır. Gerekli düzenlemeler, birimler ve kadro genişletmeleri yapılacak mı? Kısacası; Titanic benzetmeleri yapılan ÖSYM için düşünülen bir sonraki adım ne? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 834
Kayıt tarihi
: 13.10.10
 
 

1979 yılında İstanbul’da doğdum, ilk ve orta öğretimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra Sakarya Üniv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster