Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
477
 

ÖSYM kavgası ve güvenlik

ÖSYM kavgası ve güvenlik
 

İşte ÖSYM ve Güvenlik Zaafının Merkezi

ÖSYM binlerce insanı sınavlarda güvenlik gerekçesiyle eziyet edercesine sınav yapacağına kendi merkezindeki kavgalar ve yolsuzluklarla uğraşsın.

Merkez sınavlarda daha yüksek güvenlik önlemleri alacağım dedikçe merkezinde yeni bir kavga yeni bir tartışma ya da yeni bir kopya dağıtım girişimi oluyor.

Konu aslında çok önemli ve kurumun bu işi düzgün bir şekilde yapamadığı da belli ama yapacak bir şey yok. Binlerce genç bu sistem ve koşullarda sınava girecek. Eğer sınav yapan bir kurumun adı yolsuzluğa çıkmışsa artık ne kadar da güven tazelemeye çalışsa mutlaka kafalarda bir yerde bir şüphe doğacaktır. 

Yorumlarım böyle.

ÖSYM’de yumruk yumruğa kavga

ÖSYM’de geçtiğimiz hafta perşembe günü yumruk yumruğa kavga yaşandığı ortaya çıktı. VATAN’ın edindiği bilgiye göre bu hafta sonu yapılacak YGS öncesi Başkanlık katında yaşanan kavga kurum içinde şok etkisi yarattı. Geçtiğimiz hafta 22 Mart Perşembe günü ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’in makamının olduğu 2. kattaki kavga ÖSYM Başkanı’nın Özel Kalem Müdürü Atila Kasap ile ÖSYM Şube Müdürü Tayyar Bahar arasında yaşandı ve Başkan Ali Demir ve başkan yardımcılarının odalarından çıkarak olaya müdahale etmesiyle bitti. 

Müdürler birbirine girdi

Özel Kalem Müdürü Atila Kasap’ın kavga ettiği Tayyar Bahar’ın eşi Sevda Bahar’ın Özel kalem müdürlüğü sekreteryasında çalıştığı ve Atila Kasap ile bir süredir bazı konularda anlaşmazlık yaşadığı için tartışma çıktığı öğrenildi. İddiaya göre Sevda Bahar, Atila Kasap ile tartışmalarını Şube Müdürü eşi Tayyar Bahar’a anlattı. Tayyar Bahar da konuşmak için Kasap’ın odasına geldi. Aynı zamanda ÖSYM’de Şube Müdürü olan Tayyar Bahar’ın Kasap’ın yanına giderek tartışmaya başlaması üzerine kavga büyüdü ve bir anda yumruklaşmaya dönüştü. Demir’in koruması ayırdı

Kavganın büyümesi üzerine sesleri duyan Başkan Ali Demir ile başkan yardımcıları Ercan Öztemel ve Ömer Pekşen de odalarından çıkarak olay yerine geldi. Bu esnada Prof. Demir’in koruması ve başkanlık katında bulunanlar Bahar ve Kasap’ı ayırdı. Kendi odasına kadar gelerek Bahar’ın saldırdığını iddia eden Kasap, “İstifa ediyorum” diyerek ÖSYM’den ayrıldı. İstifası kabul edilmeyen Kasap’ın 30 günlük izne çıkarıldığı ve Başkan Demir’in de geri dönmesi için ricacı olduğu öğrenildi. Kavganın diğer tarafı olan Bahar’ın ise ÖSYM’nin merkezinden Çetin Emeç’teki binada bulunan bürosuna gönderildiği ifade edildi.

http://haber.gazetevatan.com/osymde-yumruk-yumruga-kavga/439826/1/Gundem

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1842
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster