Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '11

 
Kategori
ÖSYS
Okunma Sayısı
1263
 

ÖSYM kayıt

ÖSYM kayıt
 

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin adı, Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi olarak değişiyor…

2010 yılında ÖSYM’de 20 milyon 838 bin kişi sınava girmiş...

Benim Kızım 2010 yılında;

YGS için 35 TL. (Bu sene 40TL)

LYS, 3 sınav için 60 TL.

KPSS sınavı için 35 TL. Sınavlara giriş ücreti olarak toplam 130 TL yatırdı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, onlarca sınav yapmakta ve milyon liralar toplanmakta…

Sınavlarda yanlış soru, hazırlanan soruların birileri tarafından çalınması, satılması gibi olaylar hiç yaşanmamakta!

ÖSYM (yeni adıyla “ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi”) olaylara seyirci kalmayıp, isim değişikliği yaparak,yaşanan sorunların çözüleceğini, bir daha sınavlarda asla hataların yapılmayacağını açıkladı!

“2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri, 3–19 Ocak 2011 tarihleri arasında yapılacaktır. 2011–2012 öğretim yılında yükseköğretimin tüm lisans ve ön lisans (sınavsız geçiş dahil) programlarında öğrenim görmek isteyen adaylar 2011-ÖSYS’ye başvurmak zorundadır. Adaylar, 2011-ÖSYS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

Adaylar isterlerse başvuru merkezlerine gönderilen örnek kılavuzları da başvuru merkezlerinde inceleyebilirler. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları ÖSYS’de başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır. Henüz mezun olmamış, son sınıf düzeyindeki adaylar başvurularını okullarının bağlı olduğu başvuru merkezine yapacaklardır. Mezun durumdaki adaylardan 2009 ve 2010-ÖSYS’nin her ikisine de başvurmamış olanlar ile 2009 veya 2010-ÖSYS’ye başvurmuş olanlardan öğrenim bilgilerinde değişiklik olanlar başvurularını istedikleri başvuru merkezine yapabilirler. Mezun durumdaki adaylardan 2009 veya 2010 ÖSYS’den birine başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan ve öğrenim bilgilerinde değişiklik olmayan adaylar başvurularını; isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla, isterlerse diledikleri bir başvuru merkezine başvurarak yapabilirler. 2011-ÖSYS’ye (Sınavsız Geçiş dahil) ilişkin başvurma, başvurma koşulları, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili kurallar ve işlemler 2011-ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır. 2011-ÖSYS’ye başvurmak isteyen adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.”

Ölçme seçme yerleştirme merkezi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 358
Toplam yorum
: 1564
Toplam mesaj
: 176
Ort. okunma sayısı
: 4492
Kayıt tarihi
: 05.06.06
 
 

İstanbul Kadıköylüyüm.Yardım seven, sevimli bir insan olduğumu söyler dostlarım... Eşimi, kızımı,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster