Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '10

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
680
 

Ötenazi istemek!

Ötenazi istemek!
 

Kimliğinde İslam yazan, Müslümanlığa inanan biri olarak "ötenazi" inançlarıma aykırıdır.

"Kesinlikle ne kendime, ne de bir yakınıma yapılmasını kabul edemem".

Velev ki hasta kendi istemiş olsa bile!

Hasta olan kişinin gücü yetiyorsa gitsin intihar etsin. Allah katında, başkalarını ölümünden mesul tutmaya, "katil" misyonu yüklemeye hakkı yoktur.

"Allah’ın verdiği canı, Allah’tan başka kimse alamaz".

Suçtur!

İslamiyetin kesinlikle hayır dediği, Türkiye' nin kabul etmediği, Müslümanlar tarafından bilinirken, içselleştirilmişken!

Bu kadar saçma bir isteğe ne gerek var?

***

Yazılı ve görsel basında bu tür haberleri gördüğüm zaman bana pek inandırıcı gelmiyor. Seslerini duyurabilmek, dikkatleri üzerine çekmek için yapılan suni feryatlar olarak görüyorum. Reklamsız hiçbir şey olmadığına göre bu tarz bir talep getirisi olan reklam senaryosundan ibarettir diye düşünüyorum.

Televizyoncuların, gazetecilerin reyting uğruna verdiği akıldır. Hastalıktan mağdur biri "ötenazi" istediği zaman halk irkilecek, galyana gelecek, devlet mecburen tepkisiz kalmayacak, hasta da sesini rahatça duyuracak, öğütlerinden ibarettir.

Tekrarları olunca emsal teşkil ediyor. Tamamen devletin sağlık sistemlerinde ki yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Çaresiz mağdur insanlar ister istemez böyle bir taleple halkın önüne çıkmak mecburiyetinde kalıyor. Başka türlü dikkat çekemiyor, derdine çare bulamıyor!

Anlaşıldığı üzere mutlaka böyle söylemelisin, tavsiyeleri artık irkitici olmaya başlamıştır. İzleyenlerin, ya da okuyanların büyükçe çoğunluğun yine mi dediğini yaşıyoruz? Şahsen benim etrafımda ki insanlar böyle tepkileri veriyor. Avrupalı yapar da bizim neyimiz eksik?

Akli melekeleri yerinde, ruhsal sağlığı bozulmamış, dini inançlarını kaybetmemiş hiçbir ‘Müslüman’ın benzer bir talebi olamaz. Keza sonradan hasara uğrayanlarıda aynı şekilde sınıflandırabiliriz. Zaten diğer dinleri incelediğimizde aynı yasakları görüyoruz. Can tatlı, neden iyileşmek varken, hayata tutunmaktan pes etsin?

Türkiye’ de "ötenazi" yasak. Bugüne kadar kimsenin "ötenazi" isteği yerine getirilmemiş.( Beyin ölümü gerçekleşmedikten sonra !)

Ben duymadım.

Peki, biz neyi tartışıyoruz?

G.Kasalar

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 85
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 4008
Kayıt tarihi
: 26.08.10
 
 

Bazen hüzünlü, bazen sinirli, çoğu zaman keyifli olmayı severim. Aşk meşk, masallarına inanmamayı, r..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster