Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '08

 
Kategori
Tıp
Okunma Sayısı
1187
 

Ötenazi temel bir insan hakkıdır

Ötenazi temel bir insan hakkıdır
 

Metindeki link.


Bir insan intihar edebilir. TC yasaları bunu suç sayıyor ama daha neleri suç sayıyor. Ancak, bu bir insan hakkı. Evrensel insan hakları bildirgesinde yer almasa da öyle...

Ölümcül hastalıklara yakalananların, kendilerini öldürtme istekleri, yani ötenazi, çoğu ülkede, acımasız bir biçimde, insan ahlakına aykırı bulunup, reddediliyor.

Hastanın fotoğrafı orada.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Otenazi_istemisti_olu_bulundu_168238_7&tarih=20.03.2008&Newsid=168238&Categoryid=7

Hastalığının ölümcül olup olmadığı açıklanmamış ama sanki ölümcülmüş gibi lanse edilmiş. Yoksa, çirkinlikten kim ölmüş? Mankenlerimiz kabak gibi ortada.

Bir insanı, kendisini öldürebilmesi için, ülke ülke gezdirip süründürmek, bu mu hümanizm? Bu mu AB?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Olamaz mı bu? İntihar edenler intihar etmeyenlerden daha mı çok acı çekiyorlar? Yoksa intihar edenler kolay yolu mu tercih ediyor? Beni tanımıyorsunuz bile yazdığım iki cümleye bakıp nasıl karar verdiniz anlamadım? Ben insanların güçlü olmasından yanayım. Öyle her zorlukta pes edenleri anlayamam. Kimi insan vardır devamlı hasta olur kimi de hiç olmaz. Bunun etkileyen en büyük etken hastalıpa yaklaşımdır. Ya ben hemen hastalanıyorum bünyem çok zayıf diyen biri devamlı hasta olur. Bünyeyle de alakası çok yok. Öyle olsa küçükken vereme yakalanmış ben, şu ana kadar ölmüş olurdum. Halbuki ben hasta olmayacağıma inanıyorum ve bu sayede de hasta olmuyorum. Her ikisinde de ölecekseniz, neden kaçıyorsunuz ki?

karga 
 27.03.2008 16:06
Cevap :
Oğlum bina okumaz, döner gene okumaz. Bundan sonra size çizik.  27.03.2008 21:58
 

buradaki yeter kavramı nedir? Yeter derecesine kim karar verebilir? Ben bana göre yeterince acı çekmiş biri olarak bunu söylüyorum. Diğer tarafa inanmayan biri ancak, bir aylık acı çekmektense, cehenneme gidip daha fazla acı çekmeyi düşünebilir. Bu da kişinin moralitesinin düşük olduğuna delalet eder ki, sanırım ötenazi istemesinin de sebebi budur.

karga 
 26.03.2008 11:57
Cevap :
Yeter derecesine, acı çeken kişi karar verir. Sen sana göre yeterince acı çekmiş olabilirsin ama başkalarının acılarını anlayamayabilirsin ki anlamadığın yazdıklarından belli. Kendine Müslüman yani.  26.03.2008 19:02
 

bence insan yaşamalı. Allah ın emanet ettiği cana hıyanet etmek bence günah. Hepimiz in hayatında zorluklar oluyor. Kimi zmaan bu zorluklar o kadar uzun sürüyor ki, dayanamayacak gibi oluyoruz. İşte insan olmanın da değeri, bu zor zamanlara dayanabilmekte. Yoksa rüzgar estiğinde savrulan yapraktan ne farkımız olacak. Çoğunlukla böyle düşünüyorum.

karga 
 25.03.2008 14:03
Cevap :
Yeterince acı çekmemişsin belli. Kansersin, zaten 1 ay ömrün kalmış, acıya dayanamıyorsun, eroin bile kesmiyor, gerçeklerdir bunlar. 1 ay önce öldün diye cehenneme gideceksen, gidersin bilader. Ne var bunda?  25.03.2008 17:13
 

Sana bütün kalbimle teşekkür ediyor; ileri görüşlülüğünden ötürü kutluyorum. Eline sağlık. Üzerinde çok düşündüğüm bir konuyu ele almışsın. Fotoğraftaki yaralar bazen insanın ruhunda olabiliyor. Tanrı acı çekenlere daha fazla yardım etsin; hiç değilse bunu umalım. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.

Ahmet Güreşçioğlu 
 21.03.2008 22:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 2216
Toplam yorum
: 1121
Toplam mesaj
: 127
Ort. okunma sayısı
: 507
Kayıt tarihi
: 16.08.06
 
 

Serbest yazarım. 1960 doğumluyum. BÜ İşletme mezunuyum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster