Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

E. Kurmay Yarbay Mustafa Kemal Öztürk

http://blog.milliyet.com.tr/emeklibirsubay

21 Ağustos '06

 
Kategori
Çocuk Sağlığı
Okunma Sayısı
1285
 

Otobüs yolcuları- 2

Otobüs yolcuları- 2
 

Ağustos sıcağında öğlen bir gibi Afyon'a gidiyoruz. Otobüs tıklım tıklım. Arada tabure de gidenler var. Bazı köylüler, ayaklarını bağadıklari tavuklarını koltukların altına koymuşlar. Tavuklar arada bir cıyaklıyorlar.

En büyük cıyaklama bir bebekten geliyor. Zavallının nesi var bilmiyorum ama belli ki rahatsız. Kurtarın beni, diyemiyor. Avazı cıktıgı kadar bagırıyor. Yolcu bagırtıtan huzursuz. "Aman hanım sustur su cocugu!" diyorlar. Kadın telas icinde. Agzına emzik veriyor. Durmuyor. Emzir, diyenler var. Emziriyor. Hayır. Bebek susmuyor...

Arkalardan kelli felli bir adam koltugundan kalktı, kadının yanına yürüdü. Ac sunun kundagını, dedi. Adam belli ki mürekkep yalamıs biri. Kocası kadına eliyle isaret etti. "Ac, ac!.." Bizim kelli felli adam bebegi cıs cıbıl etti. Bebegin sıcaktan porsumus kıcı icin muavinden su istedi. Bize; "sise suyumuz kalmadı abi.." diyen muavin kosturdu. Kasanın derinlerinden iki sise suyu cikarıp getirdi. Bizim adam once bebegin kıcını, sonra onunu bir sise suyla yıkadı. Sonra diger sise suyu bebegin basından asagıya döktü. Aglama durdu. Bebek zevkten dort kose, "gigi gigi.." diye kahramanimiza elllerini uzatmaya basladi.

Bizim kelli felli, oturakli, tumturakli otobus yolcusu anneye dondu. "Sakin ustunu kapatma! Birak cocuk ciplak kalsin..."

Anne saskin. Bizim yolcuya saygiyla, "peki doktor bey.." dedi. "Peki..."

Bizim otobus yolcusu doktor muydu? Bilmiyorum. Ama yerine oturdugunda muavin o istemeden bir sise soguk suyu kosturarak kendisine goturdu.

"Buyur abi! Serinle..."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Otobüsle seyahatlerde ağlayan bebek seslerine dayanamayıpta homurdayanlar varya en kızdığım onlardır.Sanki kendileri bebek olmadı ne isterler el kadar bebeciklerin seslerinden ne kadar rahatsız olsalarda hoş görüyü bilmiyorlar.Bende otobüs yolculuklarında ağlayan bebek olursa eşimle beraber gidip isteriz onunla konuşmak güldürmek en büyük zevkimiz olur her zaman o ağlayan bebeklerin annelerinin babalarının yerine kendilerini koyarak laf söyleseler o laflar nasıl çivi gibi insanın yüreğine saplanıyor bir bilseler hiç yaparlarmı.Neyse bebekler ağlayarak huzur veriyor o dilazer insanlar aslında söylendiklerinde rahatsız ediyorlar ama hiç farkında değilller.

binnaz delen atılkan 
 13.06.2007 10:47
Cevap :
Merhaba Feraye Hanim: Ben bu yazimi nerdeyse unutmustum... Saygilar. Mustafa Kemal Ozturk  13.06.2007 19:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 798
Toplam yorum
: 1810
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 2399
Kayıt tarihi
: 25.07.06
 
 

Harp Okulu 1974 mezunuyum. 1983'de Kurmay Subay olarak mezun oldum. 1987 yılında Silahlı Kuvv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster