Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '06

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
495
 

Otobüsteyim...

İzmir’ den İstanbul ’a gitmek üzere hareket eden bir otobüsün içindeyim şu an. Koltuk numaram üç, uğurlu sayım gibi… Geceyarısı olmaya iki saat var daha. Görevimiz tehlike 3 vcd’ si oynuyor televizyonda. Yanımda 60-65 yaşlarında bir teyze var, biner binmez daha uyumaya başladı. Bana da rahat rahat yazmak için bir fırsat olsa bu dedim kendi kendime ve aldım kalemi kağıdı.

Aslında bugün sabahtan akşama kadar yolculuğum aklıma geldikçe “ evet işte sana çok güzel yazılar yazma zamanı ” diye çok geçirdim içimden. Ama her zaman olduğu gibi ne yazacağımı hiç düşünmedim. Şimdi canlanıyor yazacaklarım, cümle sonuna yaklaşırken bunu da yazayım şunu da diye fikirler uçuşuyor.

Bu satırları yazarken işte dedim bir gezginin (ki ben çok nadir seyahat ederim şehirlerarası) günlüğü gibi bir şey oldu bu. Amacım günlük tutmak değil, anlatmak istediğim neden bu yolculuğa çıkıyor olmam.

Son zamanlarda o kadar çok her şeyi bırakıp kaçmak, bir kuş misali havalarda süzülüp uzaklaşmak geldi ki aklıma. Belki yaşadıklarım belki de arada bir hayata “ dur nereye gidiyorsun sen mi beni yönetiyorsun, artık sıra bende, kendi kararımı kendim vereceğim ” demek için. Çok bencilce bir davranış gibi gelebilir, bir bakıma sorunlardan kaçmak ama sorunları çözebilme gücün kalmadıysa deşarj olmak için bunun yapılması gerekiyor. Çünkü hard disk dolduğunda tamamen silmek ve yeniden yüklemek o bilgisayara nasıl can veriyorsa çıkmaz ve sorunlara iki gün de olsa ara verdiğinde dönüp bakıyorsun ki aslında o çıkmaz ve sorun olarak gördüklerin aşılmayacak kadar büyük değilmiş.

Bunları yazdım ama daha yolum bitmedi, İstanbul’ a çok var. Yolculuğun başındayım ama size sonunda neler ümit ettiğimi çoktan yazdım bile. Döndüğümde görüşmek dileğiyle…

22.12.2006

23:00

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her hal ve şartta iç dökmek doğru olandır. Tıp daha iyi bilir bunu... Hiç durmayın, yazın... Dost selamlarımla.

pirmete 
 25.12.2006 20:14
Cevap :
Çok teşekkürler selamlar benden.  26.12.2006 9:40
 

Merhaba drgayemm, İstanbul'a hoşgeldiniz. Hala burada mısınız?Umarım "harddisk"i sorunsuz bir biçimde boşaltıp yeniden yüklemişsinizdir. Selamlar, sevgiler..

Murakami 
 25.12.2006 16:03
Cevap :
Merhaba İstanbul güzeldi ama kısa sürdü, artık evimdeyim. Harddiski sorarsanız dolup dolup boşalıyor :) Saygı ve sevgiyle...  26.12.2006 9:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 156
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 800
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

İçimden gelenleri yazmak ve paylaşmak adına ... Uzman doktor olarak çalışmaktayım. Yazmayı çok s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster