Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '08

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
1625
 

Oturan büyük boğa... Zaman seni haklı çıkardı..

Oturan büyük boğa... Zaman seni haklı çıkardı..
 

Son ırmak kuruduğunda son ağaç yok oldugunda son balık öldügünde Beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak..

Yeni dünyayı keşif büyük bir çıgır açmıştı ve beraberinde tarihin akışı degişmişti.keşfetme duygusu yepyeni fırsatları da beraberinde getirdi.Yeni dünyaya sevgi ve hoşgörümüzü götürebilseydik.Sanırım burda yanlış yaptık..Dogayla koyun koyuna yaşayanları yurtlarından etmekle kalmadık yaşlı dünyanın da sonunu getiriyoruz..

İhtiras kibir hırs ve doymak bilmeyen nefislerimizi de götürdük yeni dünyaya .
Kin nefret tohumlarının büyüttügü sözüm ona medeni dünya vampir gibi kan emmeye doymadı ve her yan kan ve gözyaşı..Yanı başımızda yaşananlar binlerce masuma yaşam hakkı tanımayanlar doyumsuzluklarını neyle dolduracaklarının hesabını yapmaktalar.

Küresel ısınma ile birçok musubet kapımızı çalmakta iken hala kılını kıpırdatmayanlar kendi sonlarını da hızlandırıyorlar.Oysa ki dünya nimetleri o kadar çokki hepimize yeter.Benim olsun zihniyeti ni sadece askıya alalım yeter.Bunca açlık sefalet kol gezerken bütün degerlerini yok edici silahlanmaya ayıranlar önceki örneklere bir baksalar sonlarının ne oldugunu bir görebilseler sanırım hatalarından vaz geçerlerdi.Bu bizim dilegimiz.Böyle olmasını isteriz.ve istemeye de devam edecegiz.

Bu gerçegi yüz yılar önce dile getiren KIZILDERİLİLER in önünde saygıyla egiliyoruz.Irmaklarımız kurudu Yeşiliklerimiz yok oldu Balıklarımız malesef sizlere ömür..HER ŞEYİ MADDEDE GÖREN ET YIGINLARI OLUP ÇIKTIK..Oysaki İNSANI yaşatan onur haysiyet ruh dünyasını unutup çıktık.Kendisi ile barışık insan sevgi ve mutluluk yayar yaşar ve yaşatır.Hayatı emrine alır.Kişiligi gelişmeyenler ise ya gölgedir izleri takip eder yada eşya gibi kullanılmayı bekler...Yada kendi çıkarları için herşeyi mübah sanır.

Ve en acısı ise paranın yenmedigi gerçegini bunca bedele karşılı hala ögrenmemiş olması.Dur demek için daha ne bekleniyor ki.Kayaları parçalayan dalgaların gücü degil damlaların sürekliligidir.Sözünü hatırlayıp mutlu huzurlu bir dünya için damlaları çogaltmalıyız.

Son sözü yine yaşanmış Doga ve sevgi Medeniyetinin Efendileri kızılderililerin sözleri ile bitirelim..

DÜNYA BİZE ATALARIMIZDAN MİRAS KALMADI.ÇOCUKLARIMIZDAN ÖDÜNÇ ALDIK.

İhsan ZEYBEK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 488
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

Sevgiler ve bilgiler paylaştıkça çoğalır. Buraları da tecrübe paylaşım alanları degil mi ki? Anadolu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster