Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '11

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
389
 

Otuz milyar

Gerek ailem de, gerekse iş çevremde yeterince tanınmadığıma inanıyorum. Bu yazdıklarımı ileride toplu olarak çocuklarıma kalmasını, onlardan da çocuklarına kalmasını isterim. Biz iki kuşak üstümüzü tanımıyoruz, kim olduklarını bilmiyoruz, elimizde yazılı bir döküman da yok. Aynı evde yaşadığımız karımın bile beni yeterince tanımadığını düşünüyorum, hatta benim yazmamı bile istemediğini beyan etti. 

Bir kitapta okumuştum, aklımda kaldığı kadarıyla aktarmaya çalışayım. Allah evrende yalnızmış, bu alemi kendisini tanısınlar diye yaratmış. 

Bundan üç sene kadar önceydi. Akyazı' da görev yapıyordum. Kiracım gösterdiğim hesaba kirasını yatırıyordu. Yine bir ay kirayı bankamatikten çekecektim, kira tutarı 300 tl idi. Bankamatik ekranında üçyüz yerine bol sıfırlı bir rakam yazıyordu, tekrar iyice baktım, miktar otuz milyar tl idi. Bir yanlışlık olmalıydı, hemen şubeye girdim, bu paranın nerden geldiğini sordum. Araştırdılar, İzmit şubesinden bir müşteri yanlışlıkla benim hesaba havale çıkarmış. Bankamatik kartımı İzmit şubesinden almıştım. Yanlışlığı düzelttiler, parayı asıl sahibine iade ettiler. 

Bu yazıyı Almanya' daki kızkardeşim de okusun isterim. İki dairelerinin iç işlerini yaptırmıştım, onlar para gönderirlerdi, iyi malzeme kullanmıştık ama fiyatları bilmiyorlar, fazla para gönderdik sanıyorlar, beni zan altında bıraktılar ve çok üzdüler, canları sağolsun. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 218
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster