Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1992
 

Öyle bir "çocukluk aşkıydı ki," dillere destandı...

Öyle bir "çocukluk aşkıydı ki,"  dillere destandı...
 

 

Son senelerin en büyük ve görkemli nikahı, Bartın’a kıyıldı. Bartın  Belediye Başkanı, oğlunun  nikah töreninde, heyecandan sesi titreyerek, “ Bu iş nasıl oluyordu yahu” diyerek oğlunun nikahını, binlerce davetli huzurunda kıydı.

Hüseyin Alp Akın ile  Birce Bengi Ulus’un nikah şahitliğini MHP. Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Vali Bülent Savur’un yaptığı törende, MHP ağırlık konular, dikkati  çekti. MHP. Genel Başkan Yardımcılarının yanı sıra, Vali yardımcıları, Emniyet Müdürü İl ve ilçe belediye başkanları, Garnizon Komutanı Daire müdürleri TSO Başkanı Zeki Çakan ve pek çok davetli katıldı,

Tören, Bartın’ın güzide otellerinden biri olan Grand Astra Resort Hotel’in  havuzu başında yapıldı. Havuzda kuğular gibi yüzen çiçek demetleri, onların sudaki akisler, pek çok romantizmin çağrımcısı oldu. Aldatmaz’lar, tam kadro, otellerinin başındaydılar. Gidişatı, sessiz gözlerle, derinden,  gözlemliyor ve dikkatlerini şölene  vermişlerdi.

Çevrenin beyazlara bürünmüş atmosferi, peri masallarında görülen tablonun, hemen aynısıydı. Her an için “kuğuların çektiği” beyaz gelin arabalarından fışkıracak ışıklı demetlerdeydi gözler. Nitekim de öyle oldu. Genç kızlar,  içinde mumları yanan balonlar uçurdular gökyüzüne. Gökyüzü de bu şölende dahil edildi, ışıl ışıl oldu her yer.

Hiçbir davetli unutulmasın diye harcanan çaba ile 18 bin davetiye bastıran nikah sahipleri, 12 saat müddetle töreni açık tuttukları halde, ziyaretçilerin ardı arkası kesilmedi. Ve bu ziyaretçileri ağırlayan Grand   Astra Hotel personeli, fre vermeden hizmet etti. Otelin 4 yıldızlık hakkını verdi. Öyleki Restoran veya resepsiyon Şefi olabileceğini tahmin ettiğimiz  tıknaz bir görevliden, bir  misafir bira istedi. "Katiyen yasak. Veremiyoruz" dedi. Öbürü israr etti. Ve o bira verilmedi. Diğeri ona " 4 ncü Murat mısın da içki yasağı koyuyorsun! " demesine rağmen yine içki vermedi. Bu olayı seyredenler,  o tıknaz personele gıpta ettiler...

Ve öyle bir çocukluk aşkıydı ki bu, dillere destandı. Hep bu günler beklendi. Yürekler hep bu günler için attı. Onlar birleşerek, dünyaya hükmedecek şekilde bir aşk iksirinin sihrini gösterecekleri günün ipini çektiler sabırla. Sabır taşı  eridi, bitti, çatladı, onlar kutsal aşklarının hep arkasındaydılar.Davetliler, hem kıza ayrı, hem  damada ayrı ilgi ve sevgi gösterdiler.

Denilebilir ki, Bartın’da böylesi büyük ve görkemli düğün olmamıştı. Bu bakımdan yankıları, geçen C. tesinden beri hala süren nikah sürecinin safahatı, dillerden düşmedi. Nasıl düşmesin ki. Yemekli davette, içki hariç, sofrada her şey vardı. Ziyaretler aynı gün gece 24,00’e kadar devam etmesi karşısında siyasi mahfiller hemen aralarında kontakt kurarak “ Bu izdiham ve teveccüh, baba Akın’a mahsus” özel ilgidir. Ve devamla: “Son günlerde AKP’den milletvekillerince söylemlerle yıpratılmağa çalışılmasına verilen bir “cevap” mahiyetinde görülmektedir. “ Kulislerde bu laflar döndü hep.

Oğlunun nikahını kıyarken, Başkan  Cemal Akın şöyle dedi: “ Oğlum daha sekiz yaşında iken, Sayın Devlet Bahçelinin kucağında uyuya kaldı. Bu gün  ise, oğlumun nikahını kıyıyorum. Son derece de mutlandım” şeklinde konuştu. Nikah sonrası yeni evlilere Başkan Akın, ayrıca plaket verdi.

Bir nikah töreni ki, dillere destan olmağa, daha uzun zaman devam edecek. Havuz kenarından ayarı olar  çepçevre dört ayrı yerde de  davetliler  teker teker ağırlandı. Gönderilen çiçeklerle davetlilere gidiş yolları işaretlenmiş gibiydi. Devetliler, havuz başına, bu çiçekli yollardan kolay ulaştılar. Aynı gece genç kızlar, içlerine, dileklerini de koyarak gökyüzüne yanar  balonlar uçurdular. Bir anda gökyüzü ıuşıl ışıl oluverdi.

Yeni çiftlerin halleri pek yamandı.  Gecenin ileri saatlerine doğru, oturmak ihtiyacı hissettiler. Takı merasimi için güneşin altında , nerede ise kabuk değiştireceklerdi. Bir Allahın kulu da gelip “ Şu işi oturarak yapsalar ya” demedi.

Davetli genç kızların hülyalı bakışları, pırıl pırıldı.  Gelinliğe dalan gözler, rüyadaki gibiydi.  Hep  gelinlik hayali  ile tutuştu yürekler.

Bir eski aşk, bir eski alev, burada yanıp tutuştu, yer yüne çıkıp sere serpe “işte buradayım ve huzurdayız”  dendi. Bu sözlerin sahipleri, yen evlilerdi tabi. 

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ve genç evlilelere ömür boyu mutluluklar dilerim...bir yastıkta kocarlar inşallah...ve bu cumartesi bende oğlumu evlendirdim...

Gülden Işık 
 08.04.2013 21:31
Cevap :
Nerden nereye. Eski defterleri karıştırmışsınız. Bu düğün münasebetiyle tanıdım ben de çiftleri. Babalarını tanıyordum sadece. Kadirşinaslık yapıp, geç de olsa mutluluklar dilemişsiniz. Görünce sevineceklerdir. Selamlar  08.04.2013 22:01
 

Bartın Yangunu olarak yazdığınız bu görkemli düğünü sanki içindeymişim gibi yaşadım...Ömrünüze bereket sayın Cellek...

Gülden Işık 
 08.04.2013 21:29
Cevap :
Evet düğün görkemliydi. Devlet Bahçeli de oradaydı.. Bartın Belediye Başkanının oğluydu evlenen. Yöree, emsali olmayan bir düğündü. Sabahtan aitibaren, gece yarısına kadar yemek servisi hiç aksamadan devam etti. Aynı sofra ve kabuller ve tebrikler üç gün üç gece sürdü. Selam ve sevgiler.  08.04.2013 22:04
 

Grand Astra Resort Hotelin müdür olarak yazmış olduğunuz yazıyı keyifle okudum ve ayrıca gururlandım.Teşekkür ediyor sizi en kısa zamanda tekrar aramızda görmeyi diliyorum

ömer Aman 
 22.09.2012 18:42
Cevap :
Sayın Aldatmazlara bu arada ben de teşekkür ederim. Selam ve saygılarla teşekkür ederim.  22.09.2012 23:48
 

Sayın Cellek bey, sizin aracılığınız ile yeni evlilere ömür boyu mutluluklar dilerim. Ellerinize sağlık, görüntüler harikaydı, sanki biz de oradaydık gibi. Selam ve saygılarımla.

İpek Çevik 
 19.09.2012 16:41
Cevap :
İyi temennilerinizi bu sütunlarda görüp mutlanmışlardır her hade. İlginize, iuyi dileklerinize bin teşekkür. Selam ve saygı ile.  19.09.2012 22:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 893
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster