Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '17

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
42
 

öylesine sizdenim ki aslında

Öylesine bir hayat benimki, sizinkinden hiç mi hiç farklı değil, sıradan bir anne, sıradan bir ev hanımıyım.

Beni renklendiren şey dünyam. Siyah ve beyaz yoktur bende , ben gökkuşağım rengarenk ,her tonu barındırırım içimde, bir yanım hanım hanımcıkken, bir yanım zibididir benim.Fırtınalar koparırım içimde de dışımdan pek anlaşılmam, öylesine yaşarım bir bakışta. Gel gelelim ki sihirli ormanlarım, uçan pembe bulutlarım ,harikalar diyarım, masallarla dolu döşenmiş bir sarayım vardır kendi çapımda.Çocuklarım var; bir prens ve bir prenses birde pek taabi aşkım var ,kraliyetimin lordu, gönlümün bitanesi. Yumurta kırdığım bir anda savaşlar çıkar mesela bombalar düşer, renkler uçuşur, peter pan bile gelir bazen labirentlerde gezinirim, bulutlarda uçarım, masmavi sularda jeck spparrow olurum sonra bir bakarım ki akşam olmuş, oğlum gelmiş, bir öpücük kondurmuş, dünyalara bedel evimin huzuru.Benim sizden farkım ,sıkılmaya vakit bulamayışımda gizli ,yetmez ki bana 24 saat, kitaplarım vardır en yakın dostlarım ,seyehatlere çıkarım ,yeni insanlar tanırım, hayaller kurarım, oda olmazsa yazarım, aklımı ,zihnimi boşaltırım ,alırım kahwemi, çayımı ,ne istediyse canım.Anlıktır benim duygularım anım, anımı tutmaz, tutmasın keyfim ne isterse onu yaparım ben de mutlumuyum önemli olan bu bence . Üretebiliyor muyum? tamam o zaman bugünde boşa gitmedi demek ki ... 

Öyle yaşanılası hayatlarımız var ki kıymetini bilmeli ,kim ne demiş ,ne yapmış, ne giymiş, banane diyebilmeli. Benim çulum ,bana özel, bana şahaser, küçücük sihirli dokunuşlarla papatya bahçelerine çevirebiliriz yaşantılarımızı ."Neye nasıl bakarsan ,öyle görür öyle yaşarsın." Güzel bak, güzel yaşa, odak noktan çok önemli gerisimi inan geliyor.Test edip deneyimlendi sen yeter ki inan .

"Ok dibi görmeden fırlamaz" derler, ne kadar dibe düştüysem ,o kadar yükseğe çıktım hayatım boyunca.Hiç yılmadım ,bıkmadım ,usanmadım .Hayat bir filmse şayet ,30 uma gelmiş bir insan olarak daha hala fragmanını izliyorum. Resetlemez miyiz bilgisayarları kasılınca, ben her akşam resetliyorum kendimi ,gözlerimi kapattığım an o gün bitmiştir, yarın yeni bir gün ,yeni umutlara uyanma vaktidir. 

Sorunlarım benimde pek tabiki var ama baktım çözümlenmiycek, erteliyorum en sewdiğim dostum zamana bırakıyorum, benim için çözüp ,paketleyip getiriyor bana halledilmiş olarak.Ahhh tabiki gerekli çabadan sonra :) 

Sanmayın ki böyle anlatınca hep kuyruk dik bende ,tabiki hayır bazen düşürüyorum omuzlarımı ,heeee diyorum ruhum yorgun ,bugün mod depresyon, dinlenmeli, maviye bakmalı, atıyorum kendimi sahile bir sigara yakıyorum ,masmavi olana kadar heryer bakıyorum denize, dalgarın sesiyle dolduruyorum kulaklarımı ,içimi, ruhumu eve gelip yatıyorum dedim ya yarın yeni bir gün, yeni umutlar uyuyunca bitiyor depresyonum.

Ben ruhumu doyuruyorum, ruhumu besliyorum, kendimle o kadar meşgulüm ki vaktim yok konu komşu ,Ayşe ,Fatma, dedikodu ,çekiştirme felan.

İşte böyle arkadaşım, böyle böyle öğreniyorsun yaşamayı, umursamamayı ,sıradan olabilmeyi, kendinle barışmayı, en çokta iki çocuklu bir anne olarak hayat benim için asıl şimdi başlıyor diyebilmeyi.

https://www.instagram.com/gamzedoganozubek/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 59
Kayıt tarihi
: 17.08.17
 
 

1988 İzmir Karşıyaka doğumluyum. Mayısı baharı doğayı en çok da maviyi severim. 2007 yılında aşık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster