Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '14

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
99
 

Oyun Çocuğu

Oyun Çocuğu
 

OYUN ÇOCUĞU


Bu küçük, haylaz çocuk dışarıdan eve girmiyordu. Okuldan gelir gelmez arkadaşlarıyla top oynamaya gidiyordu. Annesi bu durumdan çok rahatsızdı. Üzerini değiştirip, yemeğini yiyip, ödevlerini yaptıktan sonra çıksa bir şikâyeti yoktu. Bu durumu oğlunun öğretmenlerine hayıflanarak anlatıyordu. Öğretmenleri Hasan’la konuşuyorlar ama söylenenler Hasan'ın bir kulağından girip, öteki kulağından çıkıyordu. Olanlara aldırış etmiyordu.
 
En büyük hayali futbolcu olmaktı. Bir gece rüyasında babasının görmüştü. Babasına oğluna ders çalışmasının, ona yakışır bir evlat gibi davranmasını öğütlüyordu. Gözyaşları içinde rüyasından uyanan Hasan, babasına söz verdiğini hatırladı. Ertesi gün okuldan gelince ilk iş olarak üniformasını değiştirdi. Yemeğini yedi. Ödevlerini yaptı. Sonrasında futbol oynamak için bolca vakti vardı. Annesi bu duruma çok şaşırıyordu. Eve gelince oğluna büyük bir merakla sordu. Hasan da:
_”Futbolcu olmak kolay değil anneciğim. Emek ister, çaba ister. Ben ise aksini yapıyorum. Onlar disiplin içinde antrenman yapıp, düzenli spor yaparlarken ben en baştan derslerimi aksatıyorum. Sorumluluklarımı bilmiyorum. Onlar gibi önce eğitimimi, sonra da iyi bir futbolcu olmak için gereken eğitimim almalıyım. Babama da okuyup notlarımı göstereceğim. Galatasaray formasının giyip, sahalara çıkacağım” der. 
 
Derken yıllar geçer. Hasan bin bir güçlük ve çileyle üniversiteyi bitirir. Ünlü bir futbolcu olup, sahalarda top koşturur. Yine bir akşam babasını rüyasında görür. Babası ona:
 
_”Seninle ve annenle gurur duyuyorum. Ben burada mutluydum artık daha mutlu olacağım” der. Hasan ise sabah uyandığında gördüğü bu düşü annesiyle paylaşır. Babasına verdiği sözü tuttuğu için artık o da çok mutlu ve huzurludur.
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Selamlar, daha yolun başındasınız.Gayet güzel bir kısa öykü olmuş.Yükselmek istiyorsanız biraz daha özgün ve yaratıcı olmaya dikkat edin.Yani farklı olun ki,insanlar sizi fark etsin.

die stimme des mondes 
 01.05.2014 22:33
Cevap :
Yazımı okuyup yorumladığınız için teşekkür ederim.   07.05.2014 17:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 272
Kayıt tarihi
: 16.12.10
 
 

Merhabalar. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim. Ordu Yeni Haber gazete..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster