Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
478
 

Oyun sizin oyununuz mu..!!?

Oyun sizin oyununuz mu..!!?
 

Hayatta ya bize biçilen rolleri oynarız ya da doğaçlama yaparız içimizden geldiği gibi.

Bize biçilen rolleri oynuyorsak eğer, repliği unuttuğumuz anda, karmaşaya döner hayat denilen o kocaman sahne. Sahnenin arkasında repliği hatırlatacak kimse bulamayız bazen. Öylece kalırız. Bu iyidir aslında çoğu zaman. Oynamaktansa, sahnedeki bir aksesuar gibi durmak öylece, sessiz, sakin… Çok daha fazlasını söyler, anlam katar o oyuna.

Bazen de bize yanlış replikler fısıldanıverir. En kötüsü yanlış repliklerin fısıldanmasıdır. Çaresizlikten tekrarlanıverir. Ve bir bakarız ki, bambaşka bir oyunun içindeyiz. Tanımadığımız kişiler, ya da çok iyi tanıdığımız ama rolü değişenlerle birlikteyiz. O oyundan o oyuna sürükleniriz. “Ben oynamıyorum” da diyemeyiz. Rolümüz bitip, bizim için perde kapanana kadar.

Doğaçlama yapıyorsak bu koca sahnede, işte o oyun bizim oyunumuzdur. İçimizden geldiğince oynarız. Kimsenin bize sahne arkasından replik hatırlatmasına gerek yoktur. Sahnenin arkasında da değildir hiç kimse, oyunumuzun içindedir her daim. Gülmemiz gerekiyorsa gerçekten güleriz, ağlamamız gerekiyorsa da gerçekten ağlarız. Dostluğu, sevgiyi, aşkı, mutluluğu, acıyı… Hayata dair yaşanacak ne varsa onu sergileriz. Ne makyaja ne de maskeye ihtiyaç duyarız bunlar için. Yüreğimiz yüzümüze ve gözlerimize vurur çünkü.

Sahnenin en ortasında, başrolde oynayan “ İşte BEN ” vardır her zaman.

Zamanı geldiğinde de mutlu, huzurlu, yaşanacak ne varsa yaşamış olarak, tebessümle selamlayarak hayatı, kendi ellerimizle kapatırız perdeyi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazınız güzel fakat ya her ikisinide yapıyorsa insan yani hem doğaçlama hemde arada sırada ona istemesede raplik yaptırıyolarsa ve yapmak zorunda olduğu her replik zarar veriyorsa çevresindekilere halbuki o böyle olmasını istemiyor. O sadece doğaçlama yaparak oynamak istiyor. Fakat bunu her zaman başaramıyor. Bunu başarmanın bir yolu var mı? Saygılarımla esen kalın..

???? 
 20.02.2007 12:49
Cevap :
Bu insanın kendi elinde değilmidir ? Yapmak ya da yapmamak... Kendisinden vazgeçmiştir tamam, ama etrafındakilere zarar vermeye hakkı varmıdır sizce? Bir noktadan sonra, insan HEYYTT... demeli ve kendine dönmeli... Siz ne dersiniz? Saygılar  20.02.2007 14:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 725
Kayıt tarihi
: 12.02.07
 
 

Özel bir şirkette insan kaynakları bölümünde çalışıyorum. Yazmayı seviyorum, yazdıklarımı sevdikleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster