Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
748
 

Oyun

Oyun
 

Ah be hayat mızıkçılık yapma. Hep ben yumuyorum. Sen saklanıyorsun. Önüm, arkam, sağım, solum sobe. Gözümü açıyorum. Bir varsın. Bir yoksun.

Balkon demirlerinin arasından bakıyorum şimdi sana. Eski günlerde, dar vakitlerde saklı çocukluğum. Melekler kardeşimin oyun arkadaşı olmuş. Bense annemin korku dolu sığınağı. Düşlerim balkondan düştü de kaç kez, inip toplayamadım. Yeni düşlere gebe, olmayan oyunlara hasret çocuk yaşım.

Ah be hayat sorum sanadır. Yaşım büyüdükçe ufaldım sanki. Kendimi topluyorum da şimdi sokak aralarından. Çocukluğum bir oraya bir buraya dağılmış. Acılar yaşıyorum gizli kapaklı. Artık vakit geniş. Gel desem yeni oyunlara. Yeni baştan. Benimle oynar mısın?

Adını koyamadığım yalnızlıklar yaşıyorum bu aralar. Herkes büyümüş de bir ben kalmışım. Çocuksu inatlara yeniliyor tüm hislerim. İçime sinmeyen yaşamlar gözümün önünde. Eski fotoğraflara takılı aklım. Bir türlü ayak uyduramadım ya senin adımlarına. Hep bir yerlerde asılı kaldım.

Ah be hayat sözüm sanadır. Düşündüğüm gibi değilmişsin. Büyüdük diye mi boşaldı bütün çocuk parkları. Alnımda yüzüme çarpan salıncağın izi kalmış. Yüreğimde senin çarpıp da kaçtıklarının kapanmaz yarası. Vazgeçtim ben senden. Al misketlerini ver bebeklerimi. Oynamıyorum artık seninle desem. Kızıp da bana küser misin?

Hep bir neye niyet, neye kısmet geçiyor günlerim. İçimin kalabalığı çoktan boyumu aşmış. Hayat bir okulmuş öyle diyorlar sağdan soldan. Benim çocukluğum sınıfta kalmış. Pembe yalanlarla gözlerim bağlı. Kendimi kandırıyorum olmadık oyunlarla. Benim aslında kendimin en büyük düşmanı.

Ah be hayat oyunlardayım ben daha. Büyüyemedim otuzluk bedenime inat. Beceremedim. Çocukluğumun derdine düştüm bu yaşta. Sokak aralarında, oyunlar peşindeyim. Üstüme gelmesen. Bozmasan iki kuruşluk keyfimi. Olmadık zamanlarda acıtmasan canımı olmaz mı?

Ah be hayat korkum sanadır. Bilirim bırakmazsın peşimi. Ne yaparsam yapayım iki elin yakamda.

Ah be hayat sitemim sanadır. Ne olur çalışmadığım yerlerden sorma.Resim: Salvador Dali


*** "Anadolu'da bir kızım var, öğretmen olacak" projesi için;
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=45243

Ümit Culduz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Geç kaldığımı sanma yorum yazmada, bu yazın önerilerim arasında olmak zorundaydı. Canımsın ne diyeyim daha. Hayatın bana sorduğu sorular inan hiç çalışmadığım hatta sorulacağını hiç ummadığım yerlerdendi. Ama cevaplaya cevaplaya hepsini ezberime aldım. Sevgilerim sanadır bizim kız.

Abla 
 05.10.2007 22:39
Cevap :
hep hazırlıksız yakalanıyoruz ablam. ama bir şekilde verip karşılığını ezberimize alıyoruz sonra yaşananları...öpüyor sizin kız hepinizi birden canı gönülden...  06.10.2007 10:19
 

Bu yazınızı okurken İlkay Akkaya Yanmasam türküsünü söylüyordu ve yazılarınız müzik gibi. Fon müziği gibi. Tarif edemedim işte...

Ersin Yalın 
 24.07.2007 19:42
Cevap :
müzik gibi demişsiniz ya. tarifi olur mu. olmaz tabi...ne güzel demişsiniz böyle. ve ne güzel bir müzik eşliğinde dokunabildiysem yüreğinize...sevgimle...  25.07.2007 10:16
 

çalışmadım hocam dersin. yer mi? yer bence...

Kerem Oğuz 
 16.07.2007 8:30
Cevap :
bana da yer gibi geliyor ama yemezse de yardım eder misin :))  16.07.2007 11:22
 

Sevgili Özlem ilk önce Ahmet Aydın'ın yorumunu okudum,da kendisi Bulancak ta gelecek iki gün Heybeliadada seminer atmak kolay, icraat lazım, anlaşılan sen bu blogu yazdığına göre benip ayaklanmamı beklemen zor olacak galiba..Eee ne yaparsın hayat bu kime ne oyun oynayacağını bilemeyiz. Kendine iyi bak sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 22.06.2007 13:57
Cevap :
hayat oynuyor oyunlarını benle sevgili mehmet eren ama sizden hala bir numara yok valla :)) ayaklan bir an önce dönmedolaba binicem ben :))  22.06.2007 15:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 956
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster