Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Temmuz '17

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
99
 

Oyunculuk Mesleği

Günümüzün en popüler mesleği dediğimizde ilk aklımıza gelen şöhretle ilgili yapılan mesleklerdir. Bu mesleklerin başlangıcında biraz para oda yoksa en azından birazcık yetenek ve şansa ihtiyaç var. Her ne kadar küçüklükten doktor, mühendis vs. olmayı hedefleyen ailelerin çok fazla bu düşünceye sahip olanları olsa da televizyona çıkıp kendini gösterme isteğine bürünen genç yeteneklerinde sayıları yadırganamaz.
 
En Dikkat Çekici Meslek
 
Günümüz ve geçmiş zamanın mesleklerine baktığımızda oyuncu olmanın verdiği öz güven, şan, şöhret gibi kavramların her zaman ön sıralarda olacağı gözler önünde. Bu mesleğe sahip olan kişilerin etraflarındaki kameralar ve ilgi gösteren seyircilerin sayesinde kendine güvenleri ve cesaretlerin bazen hayranlık verici olabiliyor. Herkesin özenebileceği bu mesleğin zor zamanları da elbette mevcuttur.
 
Popüler Mesleklerin Negatif Yönleri
 
Bir şeye sahip olmadan önce basit yanlarını görüldüğünden dolayı ne kadar kötü tarafı olabilir ki? diye düşünülüyordur. Tabi ki bir işe başlamadan önce ön yargıyı kırarak tanımak ve bilgi edinmek gerek. Bahsettiğimiz mesleğe bakacak olursak sık sık kameralar önünde yalnızlıktan uzak ve özel hayatın neredeyse sıfır olduğu negatif yanları da var. Bunun dışında kendine zaman ayırma, iş için odaklanma ve kedini geliştirme dediğimiz aşamaların mevcut hale getirilmelidir.
 
İşi iyi yapmak, odaklanmak ve kendini kaptırmak denilen kavramların insanın içinde istekle beraber buluşması ile başarı olabiliyor. Kişi role hazırlanırken kendini motive ediyor ve sanki canlandıracağı karakterin kendi karakteriymiş gibi olduğunu düşünerek kendini hazırlıyor. Tabi ilk denemelerde başarılı olması kesin gözüyle bakılmadığından defalarca tekrara ve kendini hazır hissetmesine ihtiyaç vardır.
 
Başarılı Olmak İçin Gereken Duygular
 
Kimi insan mesleğini icra ederken motivasyon kaybı yaşadığında ya da duygusal olarak çökme durumda olduğu zamanlarda işinde başarılı olmadığı görülüyor, bu nedenle mutlu, dinç ve dikkatinin tamamen iş odaklı olması gerekiyor. Kişi kendini ne kadar iyi hissederse işini de o kadar verimli yapabilir. Kuralların başında önce kişi kendini ne kadar pozitif tut hissederse enerjisi karşıya o şekilde geçebilir.
 
Mert Kültür | https://twitter.com/MertKultur

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 775
Kayıt tarihi
: 26.07.17
 
 

21 Temmuz 1990'da İstanbul'da doğdum ve yaşantıma hala İstanbul'da devam ediyorum.. 6 farklı dizi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster