Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Şubat '14

 
Kategori
Oyunlar
Okunma Sayısı
40
 

Oyunlarla pratik yapmak

Oyunlarla pratik yapmak
 

Araba


Oyunlar her zaman zevkli saatler geçirmek için ilgilenilen aktiviteler değildir. Bazı konularda oyunlar insanlara zevk vermesinin yanı sıra insanların bazı özelliklerini geliştirmek için de kullanılabilmektedir. Örneğin uçuş simülasyonları havacılıkla ilgili olan insanların hem bilgilerini hem de el becerilerini taze tutması için oldukça önemli aktivitelerden biridir ve tüm dünyada havacılıkla ilgili kişiler tarafından büyük ilgi görmektedir.

Bunun yanı sıra araba oyunları da bu alanda kolaylık sağlayan aktivitelerden sayılabilmektedir. Eskiden klavye ya da fare ile yönetilen oyunlarda pratik yapmak mümkün olmasa da günümüzde teknolojinin hayatımıza kattığı konsollarda direksiyon, gaz fren pedalları ve vites gibi yardımcı donanımlar da bulunmakta ve bu ekipmanlar sayesinde gerçek bir sürüş keyfine oldukça yakın bir his elde edilmektedir.

Araba oyunları geçmişten günümüze her zaman tüm insanlar tarafından oldukça ilgi çekici bulunsa da son yıllarda bu donanımlar ile çok daha büyük ölçüde ilgi görmeye başlamıştır. Araba kullanmaya yeni başlayan insanlar için oldukça güzel bir pratik yapma aracı olan bu oyunlar oldukça faydalı aktivitelerdir. 

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 252
Kayıt tarihi
: 28.04.13
 
 

2004 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi iktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan son..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster