Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
903
 

Özdemir Özok’un vefatı

Özdemir Özok’un vefatı
 

Özdemir Özok


Onu epey zamandır hiçbir medya kanalında görmüyorduk. İnsan beyni bu gözden ırak olunca hemencecik unutuveriyor. Oysa devamlı anımsanması gereken insanlardan biridir Özdemir Özok.

1945 yılında Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde doğdu. 13 Mayıs 2001'de TBB Başkanlığına seçilene kadar ki yaşam serüveni kısaca şöyledir. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu, 1990-1992 yılları arasında Ankara Barosu Başkanlığı, 1997 yılından 2001 yılına kadar TBB Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından 15 Temmuz 2003'te Anayasa Mahkemesi Asıl Üyeliği'ne seçilen Özok, ''bir siyasi partiye üye olduğu için'' bu görevi kabul etmeyecek bir karaktere sahip insandı. Özdemir Özok'un vefatının ardından, Birlikten yapılan yazılı açıklamada, ''İnsan hakları, hukukun üstünlüğü, hukuk devleti ve Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucusu, demokrasi aşığı, Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Avukat Özdemir Özok'u kaybettik. Kaybımız ve acımız büyüktür. Başımız sağ olsun'' denildi.

Houston'daki MD Anderson Hastanesinde cilt kanseri tedavisi gören ve dün gece hayatını kaybeden Özok' un cenazesinin, resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra, gelecek hafta Türkiye'ye gönderilmesi bekleniyor. Tüm Türk milletinin ve demokrasimizin başı sağolsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 909
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster