Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '12

 
Kategori
Engelli Eğitimi
Okunma Sayısı
103
 

Özel Eller

Özel eğitim, bir özel dünya. Özel çocuklara sunulan sonsuz sevginin, şefkatin, sabrın, fedakarlığın adı özel eğitim. Özel eğitim gönülden veriş, bir el tutuş, yön veriş, hayatı biçimlendiriş, dimdik ayakta duruş özel eğitim.

Özel çocuğun belki bir gün ses çıkarışını, zor da olsa adım atışını, bir kalem tutuşunu, karanlık dünyasında renkleri hayal edip umutla bekleyiş özel eğitim.

Annenin ya  da babanın yerini alıp sıcak bir dokunuş özel eğitim.Özel dünyadaki minik ellere,minik yüreklere  hayatı öğretiş özel eğitim.Çabalayış,çabalayış, kimi zaman umudunu kaybetsen de  o gülümsemeyle mücadeleye tekrar başlayış özel eğitim.

Bizler özel dünyanın özel elleriyiz özel eğitimciler. Bizler Allah tarafından bu özel dünyaya gönderilmiş sevgi ,sabır, umut elçileriyiz. Sevelim ki bu özel dünya , bu özel minicik kalpler bizimle güzelleşsin. Mücadele edelim ki branşımız güçlü olsun yıkılmasın. Burdayız diye haykıralım ki artık varlığımızı hissettirelim.

Özel eğitimdeki özel öğretmenlerin belki bir gün hakettikleri yerde olmaları tüm umudum. Yıkımın görülüp özel eğitime sahip çıkılmaları tüm ümidim.Artık bu öğretmenlerin yüzü gülsün tek isteğim.

Özel dünya özel eller. Bu ellerle daha güzel bu dünya. Özel çocukların dünyalarını güzelleştiren  özel ellere teşekkürler. Bu özel çocuklara verilen emeklere sonsuz saygılar.

Haydi özel eğitimciler! Artık branşımıza sahip çıkalım. Sesimizi yükseltelim. Biz burdayız diyelim. Haydi! Artık kış uykusundan uyanıp diriliş zamanı. Haydi! Haykırış zamanı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 364
Kayıt tarihi
: 31.07.12
 
 

Anadolu Üniversitesi İşitme Engelliler  Öğretmenliği'nden 1996 yılında mezun oldum. Şu an Trabzon..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster