Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Nisan '08

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
672
 

Özel günlerin odağı olmak...

Özel günlerin odağı olmak...
 

img130.imageshack.us/img130/6494/a12a12ng3.gif


Bütün gözlerin üzerinizde olduğu günlerdir özel günler. İlgi sadece sizin üzerinizdedir. İlk özel gününüzü fark etmezsiniz. Çünkü insanların ilk özel günü doğduğu gündür. Ailenizi tanıyan herkes sizi görmeye gelir. Sonra doğum günü kutlamaları gelir. Bilinçli olarak 4-5 yaşlarında doğum günlerini kutlarken özel olduğunuzu hissedersiniz. Pastadaki mumları üflemek, size verilen hediyeleri açmak, tebrikleri kabul etmek, doğum günlerinin bir parçasıdır.

Erkekseniz sünnet düğününüz sizin için özeldir. Bazı çocuklar 5 yıldızlı otellerde, havai fişekleri altında sünnet düğünlerini yaşarken, bazıları hastanede erkekliğe ilk adımını atarlar, eğer aile arasında bir eğlence varsa burada ilgi odağı yine sizsiniz. Hediyeler de bu arada size verilir.

Kızlar için en mutlu gün şüphesiz gelinlik giydikleri gündür. İster nikah dairesinde olsun, isterse düğünlerde ilk göze çarpan gelinlerdir. Damatlar bile onların yanında ikinci derecede kalır. Çiftler için yeni bir hayata başlanılıyordur. Birbirine ait olma duygusu işte o günle birlikte başlar. Davetliler tebrik etmek için sıraya girerler. Takılar, hediyeler, yeni kurulan yuvaya birer destektir sadece.

Herkesin sizin için toplandığı bir özel gün daha vardır. O özel gününüz için davetiye bastırmaya gerek yoktur. Bütün sevenleriniz oradadır. Arkadaşlarınız, akrabalarınız, iş arkadaşlarınız, hepsi yanınızdadır. Hatta sizi tanımayanlar bile oradadır. Sizi tanımasalar bile, hakkınızda “Nasıl bilirsiniz?” sorusuna “İyi biliriz” diye cevap verirler. Onlar sizin nerede olduğunuzu bilir ama siz onları göremezsiniz.

Acı ama gerçek.

Dünyadaki herhangi bir olay için canınız sıkıldığında bu özel günlerinizi düşünün ve hayatı kendinize zehir etmeyiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence en önemlisi son paragrafta yazdığınız özel gün. İşte insan o günü unutmamalı ve yaşama olumlu bakmasını bilmeli. Sevgiler.

Nilgün Akad 
 28.04.2008 21:36
Cevap :
İnsan maalesef o günü bir tanıdığını kaybettiğinde hatırlıyor. Bir kaç gün sonra ise her şeyi unutup, normal yaşamına dönüyor. Sevgiler, esen kalın.  29.04.2008 8:50
 

Daha önce arkadaşlık yaptığım marjinal bayan "Doğum günü, Sevgililer Günü, Anneler Günü, tüketimi artırmak için uydurulmuş olgular bu günleri kutlamanı istemiyorum." demişti. Bir gün bana çok kızdı. 15 gün küstü. Niye küstüğünü anlayamadım. Meğer doğum gününü unutmuşum. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 28.04.2008 18:00
Cevap :
Arkadaşınız hediye alınmamasını kastetmiş olabilir. Ama bedava bir kutlamayı da esirgememeniz gerekirdi herhalde. :) Kadınlar ne kadar bu tip sözler söyleseler de yine de en azından kendilerine iltifat edilmesini beklerler. Doğum günü bir tarafa evlilik tarihinin unutulmasını ise kabul edemezler. Selamlar, esen kalın.  29.04.2008 8:47
 

Doğumdan ölüme kadar özel olduğumuzu bilsek ve özel yaşasak... sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 28.04.2008 17:50
Cevap :
Hayat şartları bize bazı şeyleri unutturuyor maalesef. Hiç olmazsa aklımıza geldiğinde kendimizi sorgulamamız bile yeter aslında. Saygılar, esen kalın.  29.04.2008 8:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 974
Toplam yorum
: 7879
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3358
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster