Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '11

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
309
 

Özel olmak güzeldir

Özel olmak güzeldir
 

Ben hiç kimsenin “herkes” inden biri olmak istemem. Zaten hiç kimse “herkes” olmayı istemez. Çünkü “özel” olmak  güzeldir. Çok güzeldir.

Ama ne yazık ki," fazla sayıda dostum, arkadaşım, sevdiğim, sevildiğim olsun." derken, belli bir miktardan ibaret olan sevgimizi, bölerek bölüştürerek öyle küçücük parçalara ayırdık ki, herkese pay edilen sevgiler, birer “katrecik” kadar kaldılar.

Merak etmeyin saçmalamıyorum. Aklım başımda. Ama meramı mı anlatabilmek için, ben bu yazıyı okuyan hiç bir kimseyi sevmediğimi söylemek zorundayım.

Niye seveyim ki?  Deli miyim ben? Kim bilir kaç kişi? Kaç tanımadığım insan okuyacak bu yazıyı? Belki de hiç kimse.

Şimdi;

Bu yazıyı okuyan değerli insan.

Sen kimsin bilmiyorum? Eğer bilseydim, bu yazıya senin isminle başlardım. Ya da okumaları için yazdığım belli sayıdaki kimseler için yazmış olsaydım, isimlerini gururla yazının başında sıralardım.

Yani e-postalarda ”cc” yapıp sizi biri birinizden gizlemezdim. Sevdiklerimi saydıklarımı biri birinden gizlememe ne gerek var? Öyle değil mi?

Zaten benim sevgimde, saygımda çok kıymetli. Öyle iskambil kağıdı dağıtır gibi dağıtamıyorum, kusura kalmayın!

Yılbaşında ise, sevdiklerimin saydıklarımın tek tek isimlerine tebrik yollayacağım. İsmini yazmadan tebrik yolladıklarım üzülmesinler. Onlar benim herkesimdir. Ben de onların.

Herkesin yeni yılını kutlayamam mı? Herkesi kutlamak tuhaf mıdır? Sadece isimlerini sıralayamam o kadar.

Mesela buradan genel olarak herkesin yeni yılını kutlayacağım. Sonra koskoca iş yaşamımda tanıdığım, kartvizitlerini toplayıp koleksiyon yaptığım herkesi de. Telefon numarasını kaydettiğim, aynı okulda bulunup da hiçbir şeyi paylaşmadığım herkeside, aynı mahallede ya da aynı sayfiye yerinde yıllarca zaman geçirip merhabalaştığım, yıllarca aynı otobüste  vapurda seyahat ettiğim, hatta aynı şarkıyı mırıldandığım herkesi kutlayacağım, onlara mesaj göndereceğim. Başına da herkes ya da hepiniz yazacağım.

Fakat ben;

Celal, Çiğdem, Güldan, Simin, Cihangir, Yasemin, Ahmet, Melek, Mustafa, Derya ve Ayşeye, “herkes” muamelesi yapamam. Maazallah…!

Nura, Eser, Ahmet, Sevgi, Bahar, Osmana da yapamam.

Nihal, Neşe, Supsun ve Mügeye de.

Saliha, Gül,Umur, Okan, Arzu, Handan,Semra, Miryam, Mariz, Barlas, Günaydın, Siboş, Tüloş, Güller, İhsan,Yegane, Altuğ ve Reyhan da kızardı bana, eğer onlara “herkes” deseydim.

Ama;

Nişantaştan Hale, Lale ve Jale, Hisardan, Mualla, Leyla, Hümeyra,  Ümraniyeden, Ali, Veli, Hüseyin, Kadıköyden Ahmet Mehmet Mustafa için,

Herkes ve Hepiniz için;

Binlerce isimlere sevgi göndereceğiniz bir yeni yıl dilerim.

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar, Sevgili BLOG arkadaşım...! Yeni yıl, yeni yıl hoş geldi, sefalar getirdi bizlere... * Geçen yıl çektiğiniz sıkıntıları ve acıları, * Yaptığınız hataları ve kırgınlıkları, * Hayal kırıklıklarınızı ve rüyalarınızı * Harcadığınız fırsatları, imkanları LÜTFEN UNUTUNUZ...! Çünkü ; * YENİ 2012 YILINIZ KUTLU, MUTLU OLSUN..! * Evet önce sağlık, sonra huzur, zaten arkasından gelir mutluluk, * Siz ne yaparsanız yapın her şey kendiliğinden oluşur, gelişir ve önünüze çıkar. * YİNEDE HAYAT HOŞTUR..! Hepinize sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılar sunarım..! NECİP KÖNİ - ADANA / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 01.01.2012 13:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 89
Toplam yorum
: 52
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 975
Kayıt tarihi
: 09.07.10
 
 

Marmara Üniversitesinde  İşletme okudu. İstanbul Üniversitesinde yüksek lisans yaptı.  Dış Ticare..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster