Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mart '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
342
 

Özgür basın

Değerli dostlar bugün kulağa çok hoş gelen bir slogan yükseldi Mersin'den, "Yazma yazdıkça sıra sana gelecek" çeşitli illerde Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tutuklanmaları protesto edildi. Sanırım muhalif gazeteci kalmadığında biz blog yazarlarına sıra gelecek. 

NSA heralde gerekli ekipmanı gerekli yerlere ulaştırıp anahtar bir kaç kelime ile bizleri deşifre eder. Kısacası muhalifseniz aman ha sabaha karşı uykunun en tatlı yerinde kendinizi sıcak yatağınıza fazla kaptırmayın. Neden; çünkü tak tak tak açın kapıyı. Kim o? Polis! Haydaaaa bu saat de suçum ne yahu. Muhalif olmak. Hurra savcılığa.. Daha tam uyanamadan sorular sorular sorular... En çarpıcı soru, Bu blogu sana kim yazdırdı? Düşün bakalım çık işin içinden, ben şimdi elimde çayım kafamdan geçenleri döküyorum yazıya en iyisi o zaman şu cevabı vereyim, kafam yazdırdı, ters çıksam acaba savcı iyice yakar mı çıra mı? Cem Yılmaz dan çalalım mesela; şu anda üstünde oturuyorum. Pardon yahu oturtur mu başsavcı ayakta esas duruşta beklediğimiz için bu espriyi de yapamayız. 

Aman yarabbi biz cevap bulalım derken vakit ne de çabuk ilerledi. Neyse gözümüzü tutuklanma isteği ile sevk edildiğimiz mahkemede açıyoruz. Haydi hayırlısı. Çayımı yudumlarken aklımdan geçenleri yazmak ve muhalif olmak suçundan mahkemeyer çıkarılcaya dek cezaevinde oku oku oku.... 

Değerli okuyanlar bu yazdıklarım şu an için hadi canım sende, o kadar değil be bilader gibi tepki çekebilir. Bir nebze haklı olabilirsiniz. Dokuz sene evvel biri size bunları söylemiş olsa o 22 sene öncesinde kaldı derdiniz. Silivri'de görüşmek üzere. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Onlar hep ağlarlar basın özgür değil diye. Basın özgür olsada hiç bir şey farketmez yine. İnsanlar savunursa, hele korkak olursa. Sonuç baştan bellidir ne fark eder özgür olsa da. Onların eli kolu bağlı değil aslında. Yazmak isteyen yazar geleni aklına. Onların ağızları bantlı değil aslında Söylemek isteyen söyler geleni azına Özgür basın kimin umurunda. Onlar bakar tirajlarına. Özgür olmak kimin umurunda Evet kazan canda olsa... Der ''rashit'' Sıklıkla katılırım. Dua ediyordur tüm basın organları, bizim adamımızı da içeri alsalar da sükse yapsak diye.

kuzukulaa 
 10.03.2011 2:58
 

Yahu kardeşim bende bir çuval dolusu yazı var, ne yapayım onları, bana bir akıl ver.

Hüseyin Seyfi 
 08.03.2011 16:54
Cevap :
Seyfi bey espri mi gerçek mi anlamadım. Yazılarınıza göz attım gayet güzel paylaşımlar. Sanırım birkaç ziyaret daha gerekli epeyce var. Saygılarımla.  15.03.2011 0:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 493
Kayıt tarihi
: 28.02.11
 
 

28 yaşında Ankaralıyım. Okumayı ve okuduklarımı paylaşmayı severim. Okumak kadar yazmayı da severim...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster