Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
283
 

Özgür olan sadece hayallerimiz; Allah’tan onlara kimse dokunmuyor

Özgür olan sadece hayallerimiz; Allah’tan onlara kimse dokunmuyor
 

Yeryüzünün alçak düzenleri boynumuza birer ip bağlamışlar, istedikleri yöne gidiyoruz. Onların istediği kadar özgürüz. Yönetimin/kuralların hiç olmadığı, kendi aklımızla yaşadığımız bir dünyayı göremeden ölüp gideceğiz. Mezara girerken bile boynumuzda köle dünyanın zinciri bağlı olacak.

Ben yetişmek/yetiştirilmek ve bilgili, kültürlü bir birey olarak hayatımı kendi aklıma göre yaşamak istiyorum. Oysa şimdi beni kendi kurallarına göre yetiştiriyorlar ve onların kurallarına göre yaşıyorum. Ve ben kültürlü bilgili yetişkin biri olarak onların kendi kurallarıyla yarattıkları bu hayatı beğenmiyorum ama böyle yaşamaya mecbur bırakılıyorum.

Dünyada bir aydınlanma dönemi hayal; çünkü böyle bir şeyi isteyen yok. Dünyadaki toplumun en gerisine/kültürsüzüne göre dizayn edilmiş bu dünya hayatından kimse şikâyetçi değil. Ve bizler özgürlük tutkunları ayaklarımıza gericiliğin prangaları bağlanmış, yaşamayan bedenlerimizi zoraki sürüklüyoruz.

Ve alçak düzen akşama kadar özgürlük nutukları atıyor. O özgür oluyor, ben gerici. Hazır olmayan bir bedene prova yapmadan elbise dikmeye çalışıyoruz sanırım. Özgürlük deyince sadece devletin sağladığı özgürlük anlaşılıyor. Bizi sadece devlet yönetmiyor ki herkes yönetiyor; yönetilmekten nefret ediyorum!

Bu kuşatılmışlık durumunda Allah’tan hayallerimize dokunmuyorlar. Pipimizin rotasını Haydar Dümen belirliyor. Adamı okurken kusasım geliyor. Allah’tan fantezilerimize karışmıyor. Büyük adam olamıyoruz ama hayalini kurabiliyoruz. Her şey parayla oluyor, bizim istediğimiz gibi değil birilerinin dediği gibi oluyor. Cillop gibi hatunlara bakmamız/dokunmamız yasak olsa bile hayalimizde onlarla yatıyoruz. Çok paramız oluyor. Piyangodan ikramiye çıkıyor. Zengin oluyoruz. Gerçekte ödlek olsak bile hayallerimizde Köroğlu oluyoruz.

Hayal sen ne güzel şeysin ya, seni yaratana kurban olayım! Sen olmasan biz garip guraba fakir fukara bu, alçakların gerçek dünyasında ne yapardık!

Ya bir gün hayallerimizi de yasak ederlerse! Şaka bir yana çok kötü olur. Yapamıyoruz edemiyoruz yaşayamıyoruz. Alamıyoruz çünkü vermiyorlar. Sanki çok bi ömrümüz varmış gibi Azrail tepemizde. Dünyanın sahibi biz değiliz, dünya efendilerimizin. Bizler Sinderella gibi hayal kuruyoruz. Basit görmeyin, böyle teselli bulup böyle avunuyoruz. Şimdi işin gerçeği kötülere bizim gücümüz yetmez. Dünyanın düzenini değiştirmek çok zor. Bizim hayatımız bu ve başka türlü de olmayacak.

Bize karışıyorlar. Bizi dövüyorlar. Öldürüyorlar. Tanrı da onlardan yana. Napayım böyle demeyim de, fakiri çaresizi koruduğunu hiç görmedim. Biz zavallı insanlar ya topluca intihar edecek dünyayı hayatı bize zehir eden alçaklara bırakacağız ya da onların ayakları altında sürünüp çizmelerini yalayacağız!

Dinin emirleri bize. Devletin yasakları bize. Tek tesellimiz hayallerimiz. Ona dokunamıyorlar işte. Ve hayallerimizde onlara küfrediyoruz, başka şeyler yapıyoruz. Bize yasak ettikleri her şeyi yapıyoruz. Haydar Dümen’in bizi rezil ettiği parmak kadar pipi hayallerimizde ne oluyor bir bilseniz! Hayallerimiz olmasa biz ölürdük.

 

Aslım, Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6192
Toplam yorum
: 15200
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 636
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster