Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
412
 

Özgürüm!

Özgürüm!
 

Hayatım boyunca hep içimdeki sesi erteledim. Olmak istediğim yerde değilim şu an, burda olmak zorundayım sadece. Radyo ve televizyonculuk okumak istedim mesela hep, ya da konservatuar. Olmadı. Belkide hedeflerimi gerçekleştirecek cesareti bulamadım kendimde.Ya da o an şartlar bunu yapmamı gerektirdi.
Pişman mıyım? Evet çok. Ben sanat için doğmuşum elektronik cihazları tamir etmek için değil. İnsan mecbur kaldığı için yaptığı işi de seviyor zamanla ama hep bir eksiklik hissediyor işte. Yine de bu isteklerimi törpüledim az da olsa. Amatör olarak tiyatro oynayarak, resim yaparak vs.
Yine de içimdekileri yansıtmaya yetmedi bunlar.Olmadı işte.Neden herkes istediği şeyi yapmıyor ki? Şartlar ne kadar zorlayıcı oluyor. Mecbur kalıyoruz. Zamanla hobi olarak bile yapamayacak hal alıyoruz istediklerimizi. Hayata atılmak zorundayız çünkü bir şekilde:(

Ama şu an kendim için birşeyler yapıyorum.Tamda istediğim gibi.İlk defa!Ben amatör bir yazarım.Küçük hikayelere can vermeyi çok seviyorum, ufak tefek denemeler yazmayı.Hayata dair olayları dillendirmeyi işte.Kendimi yazarken hiç olmadığım kadar güçlü ve özgür hissediyorum.Mutluyum.Buradaki blogcu arkadaşların samimiyeti, içtenliği de beni çok mutlu ediyor.
Beni aranıza kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim.Umarım kendimi daha çok geliştirir ve bu özgürlüğü yaşamaya hep devam ederim.Sizinle beraber...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence hayata küsmek bu kadar kolay olmamalı...Bazen kararlarımız bizim hayattaki en büyük rehberimiz oluyor. Her ne kadar istesekte zamanında yaptığımız tercihler, isteklerimizi dominize ediyor ama bu da yapmak istediklerimizin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyor.Ben de şu an Kimya Mühendisliği okuyorum ama müziğe olan ilgimi keşfettim.Üniversiteyi bitirince müzikte kendimi bulmayı istiyorum.Yaptığımız tercihler,isteklerimizi ertelemek için bir bahane değil....

arrman 
 12.05.2007 16:34
Cevap :
değil ama olan olumsuzlukları gördükçe şevkimizin ister istemez kırıldığı da bir gerçek:(teşekkürler yorumun için  14.05.2007 10:47
 

Acele etmeyin bakalım, henüz ikametgahınız elime geçmedi. Bana Ümit Culduz derler ScReAm Hanım(dilim kırıldı, bu ne biçim isim?), Bu sitenin muhtarıyım ve blokçular apartmanının bodrum katında kalıyorum. Yazılarınız tarafımdan incelemeye alınmıştır haberiniz olsun. Size şimdilik Hoşgeldiniz diyorum.Selamlar, sevgiler.(yazmak oynamaktan daha iyidir, boş verin)

Ümit Culduz  
 03.05.2007 2:25
Cevap :
teşekkür ederim Ümit bey:)oynamanın tadı da bir başka oluyor ama:)sevgiler  03.05.2007 11:12
 

Henüz oldukça gençsin, umutlarını yitirmeden, kazanma azim ve hırsını tüketmeden çalışmaya devam etmelisin. Hayat sandığından da uzun bir yoldur, bu yolda çok engellerle karşılaşabilirsin ama hiç bir zaman kendine seçmiş olduğun hedefe ulaşmaktan vazgeçmemelisin ve bir gün mutlaka kazanacaksın, çünkü öğrenmenin ve okumanın yaşı yoktur. Ben kendi çocuklarımla üniversite imtihanına girip, kazanmış ve bitirmiş biriyim. O yüzden karamsarlıkyok, çalışmak, çalışmak ve hedefigünün birinde 12 den vurmak var. Hoşca kalın.

Halil Severcan 
 02.05.2007 17:46
Cevap :
teşekkür ederim verdiğiniz pozitif enerji için ama işte böyle olunca insanın şevki kalmıyor.  02.05.2007 17:57
 

ama hayalim spor akademisine gitmekti. Oradan mezun olunca beden öğretmeni olunduğunu sonradan öğrendim. Benim amacım çok sevdiğim şeyle yani sporla uğraşmaktı. Olmadı derken 10 yıl sonra İngilizce öğretmeni oalrak çalıştığım okulda beden öğretmeni ihtiyacı vardı atladım tabii. Ve hayalim gerçekleşmiş oldu bir kaç aylığına da olsa. Bir şeyi çok istersek oluyor sanırım. Sevgilerle..

Gülün içinden 
 02.05.2007 0:48
Cevap :
bazen şanslı olabiliyorsun.ama ben umudumu kaybedeli uzun zaman oluyor:(  02.05.2007 10:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 63
Toplam yorum
: 291
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 496
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1984 zonguldak doğumluyum. İkizler burcuyum:) Z.K.Ü endüstriyel elektronik mezunuyum. İlgi alanla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster