Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
349
 

Özgürüz ikimiz de!

Özgürüz ikimiz de!
 

Uzun zamandır arıyordum. Heryeri, epostalarımı gelen giden, heryerde resmini aradım. En son resmini çizmiştim. Sana doğumgünüde hediye edecektim herşeye rağmen tüm yaşanan kötü olaylara rağmen verecektim. Öyle özenle çizmiştim. Kirpiklerini sayarak gözlerinin. ‘İstemiyorum!’ dedin. O gün yırttım hem çizdiğimi hem fotoğrafını.

Hasretini dayanılmaz olduğu vakitlerde, gözyaşlarımla benim galip geldiğim savaşlar esnasında gerçi hasretin hep dayanılmaz ama işte o zamanların birindeydim. Deli gibi aradım resmini bir fotoğrafını. Bulamadım. Bugün pat diye karşıma çıktı. Neredeyse bilgisayarı öpecektim. Amma velakin ortam müsait değildi. Daha önce telefonu öpmüşlüğüm vardı gönderdiğin bir mesaj yüzünden. İlahi ben...Kaç kere öpmüştüm o akşam telefonu hatırlamıyorum. Hem ağladım hem güldüm hem öptüm.  Yine böyle beni sevmediğini düşündüğüm zamanlardı. Yazdıklarınla hayat bulmuştum. Tamamlıyordun beni aynıydı herşeyimiz. Çok mutluyduk ikimiz...

Hemen hemen, aylardır seni yazıyorum. Yazdım yazdım ama tükenmedi kelimelerim. Ben tükendim kelimelerim tükenmedi. Gözyaşlarım ona keza. Aylardır sesini duymadım. Yüzünü görmedim. Acıyorum, kanıyorum. Millet  sitcom dizi  izler ben acıklı filmler izliyorum. Her şeyde ama herşeyde seni arıyorum ve nitekim buluyorum. Sanırım yavaş yavaş deliriyorum. Dışardan bakınca gerçekten herşey yolunda. Herkes gıpta ediyor ne kadar güçlüyüm diye. Bilmiyorlar aslında sana olan güçsüzlüğümü. Aramam da sormam da bir daha o ayrı ama yazmaktan başka birşey de gelmiyor elimden. Son satırlarımda şu an benim için ne dinlediğini bilmiyorum demiştim. Ama öğrendim. Ne güzel bir parça seçmişsin bizim için. Ben boşuna sevmedim seni biliyorum. Sonra tüm şarkılar bizim oldu sevdayı anlatan demiştim ama bu son seçtiğin parça, benim bizim için seçtiğime yakışır bir parça olmuş.

 

Kavuşmak özgürlükse özgürdük ikimiz de 
Elleri çığlık çığlık yanyana iki dünya 
İkimiz iki dağdan 
İki hırçın su gibi akıp gelmiştik 
Buluşmuştuk bir kavşakta 
Unutmuştuk ayrılığı 
Yok saymıştık özlemeyi 
Şarkımıza dalmıştık 
Mutluluk mavi çocuk oynardı bahçemizde

 

İkimiz iki dağdan harbiden iki hırçın su gibi akıp gelmiştik de kavuşmuştuk bir kavşakta. Mutluluk ne renkti bilmiyorum ama o bahçede oynayan çocuklar bizdik. Şarkımıza dalmıştık. Acı çekmek özgürlükse şimdi eğer,  özgürüz ikimiz de! Ben yuvasız Çalıkuşu sense kafeste kanarya.

Özlemin özlemim. Biliyorum unutmadın. Unutsaydın hissederdim. Unutsam hissedersin. Yıllar sonra bana soracaklar “Hiç birini çok ama çok sevdin mi?” diye. Susacağım ve sadece senin için yazdıklarımı vereceğim ellerine. Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş. Gerisi hikaye..

 

Geride kalan kalbinse mutlaka geri dönersin...

 

Benimsin, biliyorum...

Sensiz geçen yıllarım kadar seni seviyorum...                     

 Melike Çelik

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 47
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 281
Kayıt tarihi
: 02.07.11
 
 

1980 yılının buhranlı Ankara' sında gözlerimi dünyaya açmışım. Babamın işi nedeniyle çocukluk yılla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster