Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ağustos '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1581
 

Özlem duymak

Özlem duymak her şeye ve herkese. Sevgiye, öfkeye, aşka, aşığa, yaşamaya, ölüme, güzele, çirkine hemen hemen her duygu ve düşünceye özlem duymak. Özledikçe yaşamanın ne manaya geldiğini daha iyi anlayabiliriz.

Varlığımızla bulunduğumuz bu dünyada diğer varlıkları ve canlıları sevmek onlara özlemle yanaşabilmek. Esasında özlem insanlara sevgiyi ve sadakatı daha doğrusu varlığın en güzelini öğretir.

Bende şu günlerde yazmayı özledim. Burdaki arkadaşlarımı özledim. Aslında onları ne kadar sevdiğimi anladım. Onlar bu yazıyı okusalar da okumasalar da özlem içinde onlara özlemlerimi sevgiyle aktarıyorum. Ruhumun derinliklerinde varolan ama yoğun tempoda gün ışığına çıkma gayreti gösteremeyen sevgi ışığının yoğunluğu sizlere ulaşabiliyor mu bilemiyorum. Ama tüm dünya bu sevgi ışığı ile barış ve huzur içerisinde yaşaması dileğiyle. İnsanlığın aradığı galiba bu sevgi ışığı.

Yarınlara umutla bakabilmek ve yarınları teslim edeceğimiz insanları bu ışıkla yoğurmak ve pişirmek bizim ve dünyamız için bir kurtuluştur. Yaşanabilir ve yaşamaya değer bir evren için sevgi ışığının kaynağından beslenmek ne kadar önemlidir.

İnsanlar aşık olur. Birbirlerini severler ama bir müddet sonra ise aşk öldü deyip ayrılırlar. Oysa sevgi ölmez ışık onları es geçer. Nedeni çok basittir sevgi ışığı onların içinde değil dışından teğet geçmiştir. Sevgiyi özümseyememiş sadece kendilerini kandırmışlardır. Yazık etmişlerdir kendilerine ama buna rağmen sevmekten vazgeçmemişlerdir.

Özlem işte sevginin kaynağı. Sevmeyi özlemek ve ona kavuştuktan sonra onu bırakmamacasına sarılmak sevgiyi büyültür. Daha sevgi dolu bir dünyada yaşamak ve özlem duyanların özlemlerine kavuşması dileğiyle merhabalar diliyorum. Sevgili arkadaşlarıma huzur ve mutluluk, aşkın en güzelini yaşamaları dileğiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 482
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster