Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
510
 

Özlem

Özlem
 

Yağmur var dışarıda. Kış gecelerindeki yıldızlı gökyüzünün ayazı yerine yağmurun serinliği var. Islak kaldırımlara vuran sokak lambalarının gecenin karanlığına saçılan ışıltıları ısıtıyor bu kış gecesini.

Pencerelerin buğulanmış camlarının arkasındaki sıcaklık taşıyor sokaklara perdeleri aralayıp. Sıcaklığın bir kısmı duman olup bacalardan gökyüzüne süzülüyor. Apartman kapılarından girildiğinde merdivenlere yayılmış ve henüz kaybolmamış yemek kokuları ısıtıyor insanların içini.

Islak sokaklara düşmüş özlemin gölgesi dans ediyor ışığın altında. Hasret, ıslıkla bir ritim tutturmuş kol geziyor sokaklarda. Bir yanı üşürken insanın hasretle, hayalleriyle ısınıyor diğer yanı. Düşününce, şöyle sırtını geriye yaslayıp gözlerini pencereden dışarıya uzak karanlıklara dikince insan, mutluluğun kolları arasında olduğunu fark ediyor.

Solmuş çiçeklerini yeniden açtıran, tomurcuk olup, filiz olup sürdüren, gecelere sabah, karanlıklara ışık, ayazlara sıcak bir güneş olup doğan bir baharı düşününce, mutluluğun kolları arasında olmanın keyfini sürüyor.

Diliyor ve istiyor ki bütün bunları uzaklara diktiği gözleriyle yaşamak yerine hemen yanında ve hatta gözlerini kapadığı halde bulsun. Islak sokaklara özlemin gölgesi yerine, yan yana atılmış adımlar düşsün.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 58
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 882
Kayıt tarihi
: 26.07.06
 
 

1969 yılında Tarsus'ta doğdum. İktisat Fakültesi ve Su Ürünleri Fakültesi mezunuyum. Amatör olara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster