Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
740
 

Özür dileme borcumu yerine getirmeliyim…

Özür dileme borcumu yerine getirmeliyim…
 

Bugün kendimce “Önemli” saydığım bir iş yapacağım.

Başta sayın Başbakan olmak üzere, toplumun “Tümünden”, ya da en azından yarısından özür dileyeceğim. Evet, özür dileyeceğim, çünkü ben ve benim gibi düşünen herkes, ayrıcalıksız yanıldı.

İtiraf etmek gerek, evet yanıldık, hem de öyle bir yanıldık ki, adeta tepemizin üzerine çakıldık kaldık. En azından ben kendimi öyle hissediyorum.

AKP iktidarının uygulamalarını bugüne kadar hep eleştirdim. Meydanlarda millete söylediği sözlerin “doğru” olmadığını yazdım.

Kendisi iktidar olana kadar ülkede tek bir çivi çakılmadığını söyleyince eleştirdim ve Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana yapılan her şeyi “Özelleştirme” adı altında satıp savurduğunu yazdım. Örneğin Tekel Fabrikaları, Sümerbank’ın dokuma fabrikaları, Şeker Fabrikaları gibi bir çok Cumhuriyet döneminin yatırımlarını sattıklarını yazdım.

Evet, duble yollar yaptırdılar. Sayın Cumhurbaşkanı’nın başbakanlığı döneminde Ankara-Kayseri yolu “Duble yol” oldu ama, daha bugüne kadar “Tamirat olmayan” yoldan gidemedik. Demek ki “Tamiratlı” yollar da beğeniliyor…

Üniversite sınavları için sokaklara döküldük, demek ki sınavlar konusunda kimsenin bir şikayeti yokmuş…

“Millet ianeye muhtaç edildi” dedik, demek ki “İane” almaktan herkes hoşnut muş…

İşçi, memur, küçük esnaf, emekli, dul, yetim, şehit aileleri… Demek ki bunların da yarısı hayatlarından memnunmuş.
“Dış ticaret açığı gittikçe büyüyor” dedik, “İş yerleri tek tek kapanıyor, sanayi çöküşte” diye uyardık. Demek ki “Ticaret ve sanayici” erbabının yarısı da bundan son derece memnunmuş…

Sözün özü, ülkenin yarısı hayatından memnun…

Herkes, yada ülkenin yarısı hayatından memnun ise, bize düşen de bellidir.

Elbette yersen…

Ben kendi adıma yemeyeceğim AKP’nin dayatmalarını. Yiyene karışmam elbette, afiyet olsun…

Bütün bunlar için şimdi görevimi yerine getireyim izninizle…

Sayın Başbakan…

Oylarınızı artırarak üçüncü kez iktidar oldunuz. Helal olsun, kutlarım ve özür dilerim. Demek ki “Halk” sizi istiyormuş. Bu sonuca elbette “demokrasinin kuralları” içinde saygı duyacağız, bu kesin…

Ey milletim…

Bu kadar olumsuzlukları saymamıza, günlerce yazmamıza rağmen, siz de, yani ülkenin yarısı olarak tercihinizi ortaya koydunuz ve AKP’yi iktidar ettiniz.

Demek ki siz doğrusunuz, doğru karar verdiniz, biz yanlışız, yanlış yazdık, yanlış söyledik…

Sizden de büyük bir özür diliyorum. Elbette ülke, sizin istediğiniz gibi yönetilecek.

Yalnız bir farklılıkla…

Biz, “Doğru” olarak saptadığımızı, yine yazmaya devam edeceğiz. Bunu da “Demokratik düşünce özgürlüğü” içinde hakkımız olduğu için yapacağız.

Yalnız bir önerim var bu günden sonra…

Siz, bizim yazdıklarımıza kulak asmayın, bildiğiniz gibi, bildiğiniz doğrularla devam edin. Biz de bizim bildiğimiz doğrularla yolumuza devam edeceğiz.

İzin verirseniz, hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunarken, özür borcumu yerine getirmenin keyfini yaşadığımı ifade etmek istiyorum.

13 HAZİRAN 2011

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Latif beyin dikkatine: Ya rakamları okumayı bilmiyor sunuz? Ya okuduğunuz rakamları istediğiniz gibi görüyor sunuz? Ya da yanlış bir bilginin doğru olduğuna inanıyor ve savunu sunuz? 2010 yılı Cari işlemler açığı; 46 milyar dolar. 2010 yılı Dış ticaret açığımız; 65 milyar dolar. 2011 yılı sonu itibariyle beklenen (tahmini) Gayri safi milli hasılanın %8'i kadar düzeltir dikkatinize sunarım... Sağlıcakla Kalın...

Yorum Dükkanı 
 15.06.2011 14:56
 

bu muhabbetti bitirmediğiniz sürece akp %70 lerle gelir bir daha ki seçimlerde. eminim ki sizlerden çok okuyan biriyim (hem mesleki hem siyasi) ama sizler gibi benden olmayan koyundur, ahmaktır diyecek kadar da cesur değilim. çünkü her ne olursa olsun insanları aşşağılayabilecek kapasite de olduğumu düşünmüyorum. bence sizler de ağır olun ve size de molla desinler.

onjur2003 
 14.06.2011 21:39
Cevap :
onjur2003 efendi... Yorumunuzdan ve kimliğinizi sakladığınızdan "Kim" olduğunuz belli oluyor. Hiç değilse biz "Açık kimliğimiz" ile ne yazıyorsak açıkça ve çekinmeden, saklamadan yazıyoruz. Ayrıca kimseye de hakaret etmiyoruz. Siz biraz dikkatli olun da siz "Molla" desinler, ihtiyacınız var galiba... Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  15.06.2011 17:30
 

İbrahim Bey biraz çabuk pes ettiniz gibi geldi:) Halkın yarısı Akpye oy verdi diye neden eleştirileriniz yanlış olsun ki? Tek kişi bile olsa bir insanın savunduğu düşünce, eleştiri bütün bir toplum karşısında doğru olabilir. Ayrıca toplumlar eleştirilemez değildir. Bütün bir toplum yanılabilir ki örneğin Almanya Hitleri üst üste seçe seçe, kendi faşizminden bir canavar yaratmıştır. Şu faşizan rejimde çoğunluk denen bir aldatmacaya teslim olmayın ve doğru bildiğiniz eleştirilere devam edin derim. selamlar.

Başak ALTIN 
 14.06.2011 18:03
Cevap :
Sayın Başak ALTIN... Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Hiç bir zaman pes etmedim, etmem de. Ancak birinde Belediye Başkanlığına, şimdi de milletvekilliğine aday oldum, kimseye bir şey anlatamadım. Demem o k, aktif siyasetten çekilmek istiyorum, tabi beni bana bırakırlarsa... İlginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY  14.06.2011 22:51
 

Ülkemizin 700 milyar dolar cari açığı var… Cari açık döviz sorunu demektir. Cari açığı ya da döviz açığını kapatmak için, dışarıdan döviz girişi olması gerekir, aksi taktirde ülke döviz krizine girecektir... Sonucunu hep birlikte katlanacağız… İşçiler,emekliler,çifçiler, nükleer santrale karşı çıkanlar ülkede yaşan masum insanlar Allah hepimizin yardımcısı olsun. Saygı ve selamlar İbrahim bey.

Latif 
 14.06.2011 14:00
Cevap :
Saygı ve sevgiler efendim... İBRAHİM PEKBAY  14.06.2011 14:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 907
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster