Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1687
 

Özür dilemek yahut Artin Penik olmak!

Özür dilemek yahut Artin Penik olmak!
 

Vefaat etmeden iki gün önce verdiği son demeçten bir kare.


Özür dilemek yahut Artin Penik olmak!

Hiçbirimiz ne yazık ki Artin Penik olamadık! Hepimiz nedense her toplumsal olayda en olunmayacak şey olduk ama Artin Penikler gibi gerçekleri gören elzem aydınlar olamadık! Özürlerin ve açılımların konuşulduğu şu günlerde tartışılması ve hatırlanması gereken bir kişidir kendisi.

Bir çoğumuzun adını dahi bilmediği, yahut hatırlamadığı bir Anadolu Halkları şehitidir Artin Penik! Ermeni terör örgütü asala’nın büyük Esenboğa Katliamını lanetlemek için, olayın üstünden geçen ve 4. gününe tekabül eden, 11 Ağustos 1982 tarihinde; çok değer verdiği büyük önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin önünde, bu katliamı protesto etmek adına, üzerine benzin dökerek kendini Taksim meydanında ateşe vermiştir bu vatan sevdalısı Ermeni asıllı Türk vatandaşımız.

Büyük çabalar sonucu hayata döndürülen ve hastahanede yaşadığı acı dolu günlerin ve basına verdiği son mesajının ardından 4 gün sonra 15 Ağustos’ta dünyaya gözlerini yuman bu vatan şehidinin, intihar mektubunda aynen şunlar yazmaktadır.

“Işte, burada Patrik ve tüm Türk Ermenileri adına sizleri protesto ediyor ve kendimi yakıyorum.

Siz asala katilleri! Suçsuz insanları öldürerek hiç bir şey elde edemezsiniz. Siz emperyalistler tarafından kandırılımışssınız. Tarih size çok yanlış anlatılmış. Yüz binlerce insan emperyalistlerin sonucu kayboldu. Bunu aklınıza yazın ! Sizi yanlış yönlendiriyorlar. Şimdi orada, burada binlerle Ermeni dağınık olarak yaşıyor. Onları da mı cezalandırmak istiyorsunuz? Ama asla bunu yapamayacaksınız.

Biz Türkler'le kardeşce sürdürdüğümüz yaşamımıza devam etmek istiyoruz. Ama, siz merhametsiz bir şekilde suçsuz insanları öldürmeye devam edersiniz. Tanrı adına yemin ederim ki, yok edileceksiniz!

Benim bildiğim kadar Ermeniler cesur insanlardır ve asla suçsuz insanları arkadan vurmazlar. Sizi asla Ermeni olarak görmüyoruz. Sizi lanetliyoruz. Sen, eski Fransa cumhurbaşkanı giscard estaing, biz Ermeniler seni de lanetliyoruz. Eğer onların reylerini alabilmek için yaptıklarına göz yummasa idin, o kadar saldırgan olamazlardı.

Daha yazacak çok şeyim var ama yazma nedenim yok. Gerektiğinde Türk milleti sizi cezalandıracaktır

Birinize; sadece birinize rica ediyorum bana bir insan evladı bu durumu açıklayabilir mi lütfen? Kendisinin basına vermiş olduğu ve hasta yatağında acılar içinde kıvranırken tüm dünyaya ve ermeni teröristlere göstermeye çalıştığı ders dolu sözleri bir dinlerseniz şayet. Bugün gaflet ve dalalet içinde kendi memleketini ve insanını zan altında bırakır bir şekilde bu teröristlerden özür dilemeye yeltenecek kadar aşağılık duygusuna sahip zavallılara duyduğum acıma hissini birazcık olsun anlayabilir ve bunun karşılığında şu sorunun cevabını verebilirsiniz. Kimin yanındasın ? Kime hizmet ediyorsun peki?

Kimse bana insanlığın yanındalar gibi bir cevap vermesin zira Artin Penik bunun cevabını çok güzel vermiş. Herşeye rağmen aynı ülkenin vatandaşı olmalarından utandığım bu çakma aydınlara esefle yinede saygılar (?)

Izleyin ve yinede özür dileyin şayet birazcık olsun haysiyetiniz varsa http://www.youtube.com/watch?v=uh2f2qsc5Yg +

Blog. Not: Sizce neden Artin Penik bize unutturuldu? Hiç düşündünüz mü? Çünkü o emperyalistlerin oyununu ayan beyan bir şekilde ortaya koyup, tüm dünyaya kendini ülkesi ve vatanı adına feda ederek çok büyük bir ders verdi! Dünyada kimse doğruyu, hakkaniyeti, adaleti savunan ve bunu ortaya koyanları sevmez! Sakın unutmayın!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşlandık mı nedir? Şimdi okudum yazını... Ne güzel yakalamışsın... Ben bilmiyordum bu olayı, ya da unutmuşum her Türk gibi balık hafızamla:-( Ellerine sağlık...

yeşilsoğan 
 28.09.2009 16:55
Cevap :
Yok dostum ne yaşlandın, ne de unuttun ! Unutturuldun; sana değil yanlız herşeyi unutturdular halkıma, ahlakı, vicdanı, haysiyeti, onuru, dürüstlüğü, saygıyı, kadri, kıymet bilmeyi, minnet duygusu, atalarına sevgiyi, saygıyı, hörmeti, geleneklerini, türkülerini, değerlerini, erdemlerini, benliğini, ereğini, amacını, herşeyden önce tarihini, geçmişini, sebebini, hayatta kalabilme hikayesini, gücünü aldığı kaynağı, şehitlerini, gazilerini, akan kanları, demokrasiyi, laikliği, Ata'yı ve Atasının kendisi için verdiği ödünleri, ödediği bedelleri, onun devrimlerini, ilkelerini, koyduğu hedefleri yani herşeyini unutturdular, empoze ettikleri kendi kültürleri ile, filimleri ile, şarkıları ile, hayat tarzları ve olmayan erdemleri ile bizi asimile ettiler! Sen bir bunu unutmuşsun çok mu dostum ? Bu onların savundukları yalanlarını aksinin çok büyük bir kanıtı, bunu neden hatıratımızda tutsunlar ki, bu kadarının arta kalmış olmasına bile şaşırdım ben Çok zor durumdayız dostum teşekkürler saygılar  28.09.2009 23:11
 

Doğruyu, adaleti, hakkaniyeti savunanlar her çağda dışlanmış ve değişik şekilde yaftalanmışlardır. Ülkemizin de tıpkı bir insan gibi bu konuda yalnızlaştırılması, haksızlığa uğratılması elbet, emperyalistler ve onların yalakaları tarafından kasıtlı olarak yaptıkları siyasetin neticesidir. Yazınızdaki satırlar, milli bilinç ve tarihi gerçekleri bir daha haykırmaktadır. Tebrikler. Selamlar

murat ertaş 
 25.09.2009 22:51
Cevap :
Sayın Ertaş; Artin Penik'in sözlerinde bir incelik vardır, onun anlatmaya çalıştığı şey bugün hiçbirimizin anlamaya kadir olmadığı mutlak gerçektir. O intihar mektubunda asala'ya derki "tüm Türk Ermenileri" Türk Ermenisi; ne ilginç bir söylem, Türkiye Ermenisi değil bahsettiği "Türk Ermenisi" bugün ingilterede yaşayan adama ne denir ? ingiliz, almanyada yaşayana ? alman peki ya Türkiye'de yaşayana ne denir Türk. O bir Türk Ermenisi idi ve bununla gurur duyuyordu. Utandığı şey neydi ? Türk Ermenilerini sırtından vuran terörist ermeni asala...O son noktayı koymuştu, 72 milletin bir arada yaşadığı bir vatanda artık milliyetten bahsedilemez...çünkü milliyet vatan olmayı, bi vucut olmayı örseler...önemli olan vatana sahip çıkmaktır...birlikte kan akıtarak vatan bellediğimiz topraklara yani Anadoluya...buna ihanete katlanamadı Artin Penik...kendi vatandaşına ihanete...onlar unutturmaya çalışsa dahi Artin'i anımsayacağız tıpkı verdiğimiz milyon tane şehit gibi. Teşekkürler ve saygılar...  26.09.2009 4:03
 

yaptığı protesto bişeyleri değiştirebilseydi, bir başlangıç olabilseydi... Unutturulmadan.

Nilay Yıldırım 
 24.09.2009 12:10
Cevap :
Amaç unutturmaktı; o yüzden de kimse Artin Beyi hatırlamıyor, başkalarını hatırlıyoruz ama onu hep unutuyoruz...Hepimiz Artin'iz diyemiyoruz ne büyük ayıp...  25.09.2009 2:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 229
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 774
Kayıt tarihi
: 14.01.08
 
 

1978'de dünyaya gelmişim şirin bir anne babanın ilk erkek evladı olarak. Istanbul'a göçmüşüz sonra k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster