Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
365
 

Özürlüler toplumda çalışmamalı.! (2)

Özürlüler toplumda çalışmamalı.! (2)
 

http://olcaykiykac.blogspot.com


04 Aralık'ta onaylanan bloğum ve arkasından gelen tepkiler ve önceki blogda açıklanmayan gerekçeler.. Yazımın arkasındayım yanlız insanlar olayı görmek istedikleri gibi okuyorlar.

Bir hedef tahtasına oturtulup yaşımdan tutun yaptığım işe kadar tarafıma suçlama geldi! Öncelikle yaptığım eksiklerin düzeltilmesi yani ağır özürlü olan kişilerin iş yükü yüklenmemesi gerektiği her ne kadar iş verilse de toplumun içinde küçük düşmemeleri gerektiği yönündeydi.
 
Faşistlik suçlamaları; Gerçekten tebessüm ettirici gündelik hayatta o kadar engelliler görmezden gelinirken kimse bu eksikleri tamamlamayanlara böyle bir suçlama getirmemiştir.
 
Lise talebesi iddiası; Kamu çalışanıyım ve bunu beni takip eden blog arkadaşlarım bilir bununla ilgili personel kimliğimi de çekip bloğa koymuştum halen yayındadır.
 
Yorumlara verdiğim ''ilgi ve alakanıza teşekkürler'' mesajına tepkiler; Ben herkesin düşüncesine saygı duyarım zaten demokrasi bu değil midir? Ben ona ve bloğumu okuyan herkese fikirlerimi dikta etmek gibi bir lükse ve zorlama hakkına sahip değilim. Onun için her yapılan mesaja böyle yanıt veririm bütün bloğumu inceleyin başka yoruma, yorum gerektirecek bir mesaj vermemeyi tercih etmişimdir.
 
Eksikler düzeltilmeden ve giderilmeden kişilerin özürlerini daha da arttıracak ve şimdi veya ileride yapacağı işler de oluşacak aksamalar ile karşılaşmamak için bloğumda belirttiğim özürlük derecesine göre işe yerleştirilmeleri ve el ile ayak özrü olan kişileri sosyal destek verilerek ilgili rahatsızlıkların giderilmesi yönündeydi.
 
Olcay KIYKAÇ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her iki blogunuzu da okudum. Sorun ne biliyor musunuz? İnsanlar birbirleriyle anlaşamıyorlar. Sizin yazdıklarınız ile yazdıklarınız kurlar tarafından algılanışı arasında çok fark olabiliyor. Sevgi e selamlarımla

Matilla 
 17.12.2012 17:13
Cevap :
İlgi ve yorumunuza teşekkürler.  17.12.2012 19:41
 

Sayın Kıykaç, keşke bundan önceki bloğunuza bu yazınızın son paragrafını ekleseydiniz, ya da size yapılan yorumlara kısa teşekkür tümcelerinin ardından bu açıklamayı yapsaydınız. O zaman -bana göre biraz yargısız infaz sayılabilecek- bu denli yoğun eleştiri bombardımanına tutulmazdınız. Üzülerek belirtmeliyim ki bu yanlış anlaşılma size karşı ciddi bir tepki oluşturdu. Ben bu son açıklamanızın ardından ilk bloğunuzu doğru algılamış olduğumu anladım. Ama sizin kendinizi neden savunmadığınızı anlamadım, hala da anlayabilmiş değilim. Selamlar.

Güz Özlemi 
 15.12.2012 23:34
Cevap :
Savunmak, aslında kendimi suçlu veya iyi ifade edememiş olduğumu hissetseydim bunu açıklama yaparak denerdim yalnız kendi anlatmak istediğimi bloğumda anlattığımı düşünerek gerek duymadım. Teşekkürler.  16.12.2012 11:58
 

Sizin o "talihsiz" blog'unuzdan "Kuyucak" arkadaşım sayesinde haberdar oldum. Bu blog'unuzu da -okumamış olduğumu düşünerek- "Asabi Kedi" rumuzlu arkadaşım önerdi. Hatta, diğer blog'a onlarca yorum yapılırken, buna yorum yapılmadığı için de biraz sitemkârdı. Çıkarılamayacak kadar derinlerde olduğunuz için size insanlık dersi vermeyeceğim ancak şunu bilin ki zamanla olgunlaşan insanlardır, armutlar ise çürür! Eğer ki geçen yılların sizi olgunlaştırmadığını görüp de bu kanıya vardıysanız, bunun sık rastlanan bir durum olmadığını söylemek zorundayım! Eğer bir gün engelli olursanız da lütfen kendinizi öldürmeyin, infial içinde size onca yorumu yapan bizler size bakarız. Devlet dairesinde işimizi yavaş yaparsanız da anlayışla karşılarız! İnşallah aile bireyleriniz sağlıklıdır ve bu blog'unuzu okumamışlardır. Çünkü bir gün engelli olmaları durumunda size nasıl güvenebileceklerini düşüneceklerdir! Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 15.12.2012 16:04
Cevap :
İlgi yorumunuz için teşekkürler.  15.12.2012 17:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 5687
Kayıt tarihi
: 27.06.11
 
 

Manisa/ Soma Doğumluyum. Her ne kadar yazılar yazmayı bunları da paylaşmayı sevsem de bir gün yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster