Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1083
 

Özürlüler toplumda çalışmamalı.!

Özürlüler toplumda çalışmamalı.!
 

Bugün 3 Aralık Dünya özürlüler günü, şahsi gözlemlerim ve kanaatim sonucunda özürlüler kamu da ve özel sektörde çalışmamalı çünkü;

Özürü bulunan kişiler devlet tarafından açılan kadrolarda bulunuyorlar fakat bedensel özürlü oldukları için birlikte çalıştığım arkadaşım verilen işi yapamıyordu. Yani iş yapması mümkün olmayan özürlü vatandaşlarımız devletimizden çalışmadan para almaktadırlar.
 
Ama şu oranı belirlemek gereklidir örneğin el ve ayak özrü olan kişi evinde bulunsun kendisine sosyal olarak tedavi imkanları sağlansın ancak devletin kadrolarına veya özel sektöre yerleşen özürlü vatandaşlarımız çalışamaz durumdadır.
 
Hayat bir peri masalı değildir burada ne kadar özürlüler işe alınsın yazsak da bunu mantıken düşündüğümüzde özürlü vatandaşlarımızın topluma nedenli faydalı olabileceği meçhuldür.
 
Özürlü bulunan vatandaşlarımıza sabit bir maaş ödenmeli illa ki çalışacak diye bulunan özürlerini arttırabilecek veya toplum içinde faydalı olamayacağını anlayacak bir pozisyona düşürülmemelidir. 
 
 
Olcay KIYKAÇ
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı okuyunca dehşete düşmedim, çünkü gerçekten iş yapamayacak düzeyde engeli olanların hem işin aksamaması, hem de kendilerini iş yapamadıkları için üzüntüye ve özgüven eksikliğine yol açmaması açısından çalışmamaları ya da uygun işlerde çalıştırmaları gerektiği şeklinde algıladım. Anlayamadığım; bizim değer yargılarımıza ya da çok önemsediğimiz değerlere ters düşse de bir insanın özgürce düşüncelerini ifade etmesine verilen tepkinin düzeyi ve şiddetidir. Bu bakımdan bloğunuzu yeniden gözden geçirerek düşünceleriniz açmanızı öneriyorum. Yoksa okunduğu sürece yargısız infazla karşılacaksınız. Bunu yapmayı düşünmezseniz en azından size yapılan yorumlarda sadece teşekkür etmekle yetinmeyip, düşüncelerinizi açık ve net biçimde anlatın. Çalıştığım kurumda engelliler de var ve inanın bazıları son derece verimli bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Fiziksel engelleri işlerini çok iyi yapmalarına ve işlerinde yükselmelerine asla "engel" olmuyor. İyi günler dileklerimle.

Güz Özlemi 
 11.12.2012 14:51
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler.  11.12.2012 22:39
 

Olcay Bey, engelli, engelsiz herkesin yaşamın içinde tutunabilmesi için bir sebebinin olması lazım.Engelli kişiyi Sosyal hayattan dışlamak,evde oturmaya yönlendirmek ve ölümün geleceği anı bekletmek veya hayatın içine karışması için destek olup yapabildikleri ile mutlu olmacağı bir hayatı yaşaması için bir fırsata vermek en güzeli değil mi?Herkesi olduğu gibi kabul etmek lazım...Birbirimizi anlamak için mutlaka zor anları yaşamamalıyız diye düşünüyorum. Engellilik kolay değil fakat devletimizin, özel sektörün ve yardımsever insanımızın duyarlılığı sayesinde zorluklar aşılabiliyor. Bu yazınızın incitici ve yanlış anlamalar sebep olabileceğini bir kez daha düşünmenizi öneririm.

Selma GÜRBEY TAŞDELEN 
 11.12.2012 14:28
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. (Bu bloğumu tartışmaktan bıktım gerekli açıklamalar ''Özürlüler toplumda çalışmamalı 2 '' de yapılmıştır.  11.12.2012 22:41
 

sanırım sizinde bir beyin özürünüz varki işte tek işe alınamayacak devlet kadrosunda çalışamayacak kişi olursunuz..sizin o küçücük beyniniz ancak bu kadar yazar..yazınızı kınıyorum bence bu yazıyı hemen kaldırın

Emine Zaimoğlu 
 08.12.2012 19:28
Cevap :
Malesef dediğiniz olmadı ben zaten devlet kadrosundayım. İlgi ve yorumunuza teşekkürler.  08.12.2012 20:07
 

Çalıştığım kurum ve kuruluşlarda çalışan arkadaşalarımın başarıları inanın beni hep mutlu etti.Bu durumda ne diyeceğimi bilemedim desem.

Şennur Köseli 
 07.12.2012 11:41
Cevap :
Tabi özür derecesine bağlı olduğununda altınız çizmekte yarar olacaktır. İlgi ve yorumunuza teşekkür ederim.  07.12.2012 12:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 5455
Kayıt tarihi
: 27.06.11
 
 

Manisa/ Soma Doğumluyum. Her ne kadar yazılar yazmayı bunları da paylaşmayı sevsem de bir gün yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster