Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '11

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
391
 

Pak Partim 12 Haziran Seçimlerine hazır!!!

Pak Partim 12 Haziran Seçimlerine hazır!!!
 

Çılgın bir procem var, yeminle söylüyorum bak iki gözüm omlet olsun; yalan söylüyorsam rüyamda Kıvanç Tatlıtuğ'la öpüşeyim, uyandığımda bacaklarım Gisele Bündchen'inkiler kadar olsun, valla benim de çılgın bir procem var. Hem de kendi partimin genel başkanı olarak. Yanlış duymadınız şu an itibariyle 12 Haziran seçimlerine aday yepisyeni bir partinin genel başkanı olarak açıklıyorum çıpçılgın procemi: Marmara'dan Surviovar adasına uzanan bir kanal açacağım. Hadi bakalım bundan daha çılgın bir proce bulun da göreyim. Bu proceyle seçim yarışına giren partimin milletvekileri adaylarını aile fertlerimin içerisinden özenle seçtim. Mesela partim iktidara gelirse Milli Eğitim bakanı olarak babamı atayacağım kendisi 57 yıllık hayatı boyunca at yarışı filan bilumum loto oyunlarında master derecesinde uzman bir kişi olup yaşantısını olasılık mod medyan hesaplamalarına vakfetmiş bir insandır, onun şifreleme konusunda büyük hizmetlerde bulunacağından hiç şüphem yok. 

Partim iktidar olursa kabinedeki Kadın ve Aileden sorumlu bakan koltuğuna ise en büyük halam oturacak. Ben yirmi sekiz yıllık ömrüm boyunca ailesini onun kadar iyi idare eden bir kadın, büyük halam ve kocası Osman eniştem kadar mükemmel bir çift görmedim. Büyük halamın sabahları "Ne işin var senin yanımda" diyerek bir tepikle eniştemi yataktan atması olsun "Osman Allah senin tependen bakmasın emi çabuk buraya gel" nidalarıyla evi çınlatması olsun eniştemin tüm maaşını alıp adama akbil parası bile vermeden onu tee Sultanbeyli'den Ümraniye'ye kadar yürütmesi olsun nasıl örnek bir aile olunacağının çok iyi göstergesidir kanımca. 

Şayet partim iktidar mücadelesini kazanırsa Kültür ve Turizm bakanı koltuğunu ise küçük halam dolduracak kendisinde öyle bir popo vardır ki bırakın koltuğu doldurmayı taşıracağından bile emin olabilirsiniz:) Neyse Kültür ve Turizm bakanı olarak onu seçmemin nedeni ise küçük halamın turizm uğruna canını bile tehlikeye atmaktan çekinmeyecek bir insan olmasıdır. Kooperatif evinin taksit parasıyla, ahretliğimin oğlu sünnet olacak bir hafta köyde kalacağım diyerek kocasından gizli Mısır turuna katılmış sonra çok pişman olup günahlarını affettirmek bahanesiyle gezmek için umreye gitmiş ve bir tek dua bile okumadan geri dönmüştür. Onun ülke turizmine büyük katkıları olacağından adım kadar eminim. 

Eğer partim iktidar yarışında birinci gelirse Tarım bakanlığının başına teyzemin oğlunu getireceğim. Kendisinin tarım üretimi konusunda öyle yaratıcı fikirleri vardır ki kendisi mısır ektiği tarladan mantar toplayabilme balkondaki asmanın üzümleriyle ürettiği, şarap olduğunu iddia ettiği sıvıyı birkaç gün içinde reçele çevirebilme gibi fantastik başarılara sahiptir. GDO filan solda sıfır kalır yani. Teyzemin oğlunun da Tarım Bakanı olarak üretime canlılık getireceğine canı gönülden inanıyorum. 

Eğer partim iktidar sınavından başarıyla geçerse Çevre ve Orman bakanlığına ise sevgili kocamı oturtacağım zira onu bir yere oturtmak için yanıp tutuşuyorum da. Kocamın bir orman gönüllüsü olarak bu bakanlığa ziyadesiyle yakışacağını düşünüyorum. 

Diğer bakanlıklara da ailemin öteki fertlerini geçireceğim (biz de malzeme çok) ve Pak Parti genel başkanı yani başbakan olarak da ülkeyi bir güzel mis gibi yöneteceğim. Siz söyleyin nasıl olur;) 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Blogunuzu bugün fark ettim. Önce en son yazdığınız blogu okudum. Mükemmel saptamalar ve mükemmel anlatım yeteneğiniz beni sarıp sarmaladı. Derhal eski yazılarınızı okumaya başladım. Yazdıklarınızın başka gönüllerde dönüştüğü duygulardan haberdar olmak sizin en büyük hakkınızdır düşüncesiyle yorum (lar) yazma ihtiyacı duydum. Maalesef kurduğunuz partiden yeni haberim oldu. Çılgın projeniz ülkemizin çok büyük bir sorununu çözecek bir atılım. Bakanlıklara aile fertlerini atama fikri ise kabine içinde birlik beraberlik ruhu açısından çok faydalı olacaktır. Önceden fark etmiş olsaydım 1 oyunuz garantiydi...

varol TAMER 
 20.08.2011 11:06
Cevap :
geç kaldınız açığı acilen kapatmak lazm:)  20.08.2011 13:40
 

Fotoğraf çok çılgın. Sizin kabile de. Pardon kabine. Herkes kendi partisini kursun efendim. Tek partili geçmişimizin, tek parti iktidarındaki günümüzün acısını çıkartalım. Herkesin şeyi kendine. Partisi...

kuzukulaa 
 09.05.2011 21:58
Cevap :
:) değil mi ama  10.05.2011 17:39
 

tek partiyle er meydanında dolaşılmaz, karşına başka bir partiyle çıkma hazırlıklarındayım:)) ama muhalefet olmadan itiraf edeyim sizin aile süpermiş hele halarına bayıldım. Başka alanlarda fark atmalıyım ;) Hala gülüyorum :)

mea culpa 
 08.05.2011 0:21
Cevap :
hahaha bizden daha sıkı bir kabine oluşturabileceksen buyur:))  08.05.2011 12:42
 

Güleriz ağlanacak halimize. Teşekkürler eğlenceli yazınız için, çok başarılı.

Ramazan Ergin 
 06.05.2011 12:31
Cevap :
TESEKKÜRLER  06.05.2011 16:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 341
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1403
Kayıt tarihi
: 30.03.11
 
 

Buraya  cancanlı şeyler yazmayı çok isterdim ama ortalama bir memur maaşıyla geçinen evli ve çocu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster