Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
774
 

Pamuk prenseslerle ped prensesler

Pamuk prenseslerle ped prensesler
 

Prensesler kendi aralarında ikiye ayrılır... Pamuk Prensesler ve Ped Prensesler...

İlk evvel pamuğu ele alalım. Aldık elimize, yumuşacık. Adı üzerinde: pamuk. Bembeyaz; içi dışı bir. İçi de pamuk, dışı da.... Bir tutam pamuğu suya tut erisin, kaybolsun; dayanamaz ki darbelere!

Gel şimdi hijyenik pede. Heybet desen heybet, bir süs bir endam, kat kat katmer, kollar kanatlar, işlev çok (öğretilen o) . Boca et suyu üzerine, orta tabakası tutsun.
Bir sağlam orta tabaka ki sormayın. Geçirgenlik yok; darbelere karşı orta tabaka kalkanı. Ne tabakadır o, başkalaşım kaya esaslı. Başkalaşa başkalaşa oluşmuştur o katman...

Zavallı pamuk prensesler, onlar orta tabakasız doğar, orta tabakasız ölürler; ya da öldürülürler. Önce ruhlarını öldürürler, baktılar beden hala ruhun pençesinde, sonra kaza süsü ile süslerler tek çizgili defterlerinin kenarlarını pamuk prenseslerin.

Leydidi Leydi Di! O da bir pamuk prensesti. Pamuk pamuk yanaklı ve şeffaf şeffaf etekleri ile taa o zamanlardan belliydi ne kadar içi dışı bir olduğu. Ama hayatının en büyük darbesini üzerine boca edilen ve emmekle zorunlu tutulan suyun altında günden güne eriyerek aldı. Pamuk olduğunun farkındaydı ama yediremedi belki kendine, orta katman oluşuramadığı için en alt tabaka zarar gördü; tamiri mümkün değil. Hergün yedi tane cücenin yatağını toplamak ve çoraplarını yıkamaktan çok daha faydalı olmasına rağmen tebasına, hep kuşun kanadını dışarda unuttu!
Sevdi ve öldü... Severken öldü.... Sevdiği için kenarına süs çizildi defterinin.... Elton John bile kurtaramadı onu. Gitti...

Darbelere dayanıklı ped prensesler: onlar orta katmanlarıyla vardırlar. İçlerinde sakladıkları kinler, nefretler, hırslar ve bir dolu hesap dünyaları ile ayaktadırlar.
Doğada kolay kolay kaybolmazlar, bütün dış darbeler içeride hapsolur ve dışarıya bir şey sızdırmazlar. Ve nedense alkışı alırlar, alkışı alırlar evet ... Toplum önünde hep güçlüdürler, gözyaşları sadece mutluluktan akar (kullanılmaya kullanılmaya kaldıysa eğer), kollar kanatlar her daim kabarık; tuttuk mu koparırız gösterisinde. Bize bir şey olmaz gelin üzerimize, orta katman averajı ile şampiyonlar liginde 1 ( bir ) numarayız....

Pamuk prensesler beyaz atlı bekler, beyaz atlı gelir, onları öper ve atının arkasına oturtur, ufukta beraberce kaybolurlar... Ped prensesler de beyaz atlı bekler, beyaz atlı gelir, onları öper. Tam atının arkasına oturtacağı sırada ped gelini, "hani benim atım" der ped prensesler, "ben arka koltukta gidecek prenses miyim?" Biçare tek atlı Prens atıyla ufukta tek başına kaybolur (kayboltturulur). Yeni bir beyaz atlı, yanında başka bir atla gelene kadar da sabrede sabrede yatarlar cam kavanozlarında ped prensesler.

Masal da böyle bitmeden dön baba dönelim devam eder.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 136
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2077
Kayıt tarihi
: 10.01.07
 
 

1967 doğumlu. İ.Ü Psikoloji lisans, İ.Ü Davranış Bilimleri Yüksek Lisans eğitimi aldı. Halkla ilişki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster