Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mayıs '21

 
Kategori
Ramazan Eğlenceleri
Okunma Sayısı
28
 

Pandeminin Gölgesinde Bayram

Herkese merhabalar canım arkadaşlarım bu sene ikinci ramazanımızı pandemi ile geçirdik ve bayramını da evlerimizde yalnızca ailemizle birlikte geçireceğiz. Aman sizlerde eskiler gibi nerde o eski bayramlar demeyin olur mu sağlık olsun da her şey zaman sürecinde yaşanır geçer biter.

Yaşadığımız pandemi de sevdiklerimizle bir araya gelemeyeceğiz belki hep birlikte vakit geçiremeyeceğiz , birlikte bayram sofralarında gülemeyeceğiz, el öpme, harçlık, şeker, çikolata gibi bayram denince aklımıza gelen  bu güzel şeyleri yapamayacağız, Bizler bayramlarda mezarlıktaki sevdiklerimizi bile yalnız bırakmayan onlara da bayramlaşmaya giden bir milletiz .Ah ah meğer ne kadar güzel ne harika bir özgürlüğümüz varmış
Duygusal davranmadan toplum sağlığını düşünerek kendi sağlığımıza da dikkat ederek bu günlerin geçeceğini bilelim. Hem çareler tükenmez ki . Pandemi de isek teknoloji çağındayız da ve bayram coşkusunu kaybetmemize  ve ruh sağlığımızı bozmasına izin vermeyeceğiz pandeminin.

Elden bir şey gelmeyeceğine ve hepimizin toplum sağlığı için kurallara uymamız gerektiğine göre duygusal değil, gerçekçi davranmalıyız. Pandemi varsa biz de başka yollar ve çareler buluruz. “Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır” ilkesinden yola çıkarak çözüm üretebiliriz.

Peki neler yapabiliriz?

1. Her bayramda olduğu gibi erkenden uyanıp bayram kahvaltımızı hazırlayalım ev halkından çocuklar varsa mutlaka onlara el öpme harçlık verme geleneğimiz öğreterek bayram sevincini hissettirelim.

.... Makalemin devamı için www.seherakgul.com a gelirmisiniz rica etsem..

link burada 

https://www.seherakgul.com/pandeminin-golgesinde-bayram-ne-yapmali/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 44
Kayıt tarihi
: 10.03.21
 
 

YouTuber, Beslenme Koçu Seher Akgül Kimdir? Gerek kişisel tecrübeleri, gerekse aldığı beslenme koçl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster